منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۴
شناسه خبر: 330666
گروه :خبر
13950330000800_PhotoA

مرزبانان ترکیه‌ای با شلیک گلوله به برخی پناهجویان سوری چند زن و کودک را کشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مرزبانان ترکیه‌ای با شلیک به آوارگان سوری باعث کشته شدن دست کم 8 سوری از جمله 4 کودک شدند.

گروه دیده بان حقوق بشر سوری مستقر در انگلیس اعلام کرد که این گروه از آوارگان در حین عبور از مرزها و حرکت به سمت ترکیه بودند.

بر اساس این گزارش، این تیراندازی در منطقه مرزی شمال سوریه و شهر «جسر الشغور» که نیروهای داعش آن‌را در کنترل خود دارند، صورت گرفت.

این در حالی است که ترکیه بارها شلیک مرزبانان خود به سوی  آوارگان سوری را رد کرده است. بیش از 2.5 نیم میلیون آواره سوری در ترکیه اسکان یافته‌اند. ترکیه اینک مرزهای خود را بر روی آوارگان سوری بسته است.

 یک مقام نظامی بلند پایه ترکیه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در این زمینه گفت: «ما به طور مستقل قادر به تایید این ادعا نیستیم اما تحقیقات در این زمینه در دست انجام است.»

گروه دیده بان حقوق بشر سوری در انگلیس از کشته شدن 4 کودک، سه زن و یک مرد خبر داد. گروهی دیگر از سوری‌های خارج از کشور تعداد کشته شدگان را یازده نفر اعلام کردند.

 از آغاز سال 2016 نزدیک به 60 غیر نظامی در حال عبور از مرزهای سوریه و ورود به ترکیه به ضرب گلوله کشته شدند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است