منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۶
شناسه خبر: 300849
گروه :خبر
hormoz

رضا ضراب که به دلیل اخلال در نظام اقتصادی ترکیه خبر ساز بود به نیویورک منتقل می شود تا محاکمه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، تاجر طلای ایرانی که ساکن ترکیه است به اتهام دست داشتن به رشوه دادن کابینه وزرای ترکیه در سال ۲۰۱۳ محکوم شده است و از میامی به نیویورک منتقل می شود تا با جریمه هایی که توسط پلیس آمریکا برای دور زدن تحریم های آمریکا بر علیه ایران شده است، رو به رو شود.

رضا ضراب در ۱۹ مارچ توسط پلیس آمریکا دستگیر شد ولی هیات منصفه دادگاه میامی قبول کردند که از میامی به نیویورک منتقل شود.

ضراب در سال ۲۰۱۳ برای دو ماه در ترکیه به عنوان بخشی از یک تحقیقات فساد بازداشت شد اما بدون اتهام آزاد شد. آن روزها اتهام هایی از قبیل دوستی وی با پسر اردوغان مطرح شد و این که ضراب در رد و بدل کردن محموله های شمش و طلا به ایران ایفای نقش داشته است.

آمریکا ضراب را متهم کرد که برای دولت ایران میلیاردها دلار پولشویی کرده است.

بابک زنجانی تاجری که در اواخر سال‌های دولت دهم با استفاده از روابط غیرشفاف توانست با فروش نفت و جابه‌جایی دلارهای نفتی ایران پیش برود نیز نامش همواره در کنار نام رضا ضراب برده می‌شد. نام این دو نفر با هواپیمایی که بار طلا داشت و در فرودگاه آتاتورک ترکیه برای چندساعتی توقیف شد، پیوند خورده است. گفته می‌شود که این هواپیما که 1500 کیلو طلا حمل می‌کرد، فاقد اسناد قانونی بوده است.

ضراب تمام اتهامات علیه خود را اشتباه دانسته و اعتقاد دارد که کارهایش قانونی بوده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان