منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۰۰
شناسه خبر: 332466
گروه :خبر
065-koshkenar

مأموران انتظامی شهرستان لامرد با ورود شبانه به منزل یکی از ساکنین ۵ روستای غرب پارسیان به طور نامعلومی وی را دستگیر کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛ الحاق ۵ روستای غرب پارسیان به یک معظلی تبدیل شده است که هرروز مسئولین ومردم هرمزگان و فارس با صدور بیانیه هایی همدیگر را تهدید می کنند.

 

در سفری که اخیرا استاندار هرمزگان به همراه مجمع نمایندگان هرمزگان درمجلس شورای اسلامی به ۵ روستای غرب پارسیان داشت، مردم را دعوت به آرامش کرد و از آنها خواست خیالشان از هرگونه جدایی روستاهایشان راحت باشد وهیچگونه الحاقی صورت نمی پذیرد.

 

مردم ۵ روستای غرب پارسیان که شامل تمبوشمالی،تمبوجنوبی، سروباش، اکبری و فارسی می شوند با اعتماد به سخنان استاندار هرمزگان چند روز با خیال راحت وبه دور از هرگونه تنش به زندگیشان پرداختند که با ورود نیروهای انتظامی واطلاعاتی شهرستان لامرد به منزل ساکنین یکی از روستاها دوباره تنش و اعتراض به میان مردم بازگشت و انها را با زبان روزه در گرمای سوزان به جلوی فرمانداری پارسیان کشاند.

 

فرماندار پارسیان نیز با حضور در جمع تجمع کنندگان آنها را دعوت به آرامش کرد وگفت: علیه مسئولان شهرستان لامرد که در دستگیری یکی از ساکنین روستای غرب پارسیان نقش داشته اند پرونده تشکیل شده است و علیه آنها اعلام جرم کرده ایم.

 

باید گفت که آیا وزیر کشور تدبیر و امید نمی خواهد با یک بیانیه ویک سخنرانی به این اختلافات پایان دهد،اختلافات و تنش هایی که مردم خونگرم شهرستان های لامرد وپارسیان را به جان هم انداخته است،

 

از چند مدت که آتش اختلافات و تنش ها در منطقه روشن شده است وزارت کشور از هرگونه ورود به مسئله الحاق ۵ روستای غرب پارسیان هرمزگان جلوگیری کرده است واین در حالی است که استاندارهای این دو استان نیز که زیرنظر مستقیم وزارت کشور هستند به جان هم افتاده اند، اگر وزارت کشورتدبیر وامید نمی تواند تدبیری در قبال مسئله ملی وحیاتی الحاق داشته باشد حداقل استاندارهای خود را از هرگونه دامن زدن به اختلافات برحذر دارد.

 

 

وزیر کشور با ورود خود به مسئله الحاق ۵ روستای غرب پارسیان اعلام کند که اگر الحاق صورت پذیرفته است چرا مسئولین پارسیان وهرمزگان اجازه ورود به مسئولین لامرد وفارس را به  روستا نمی دهند و جلوی آنها را با سنگ و جان می گیرند واگر الحاقی صورت نگرفته است پس چرا مسئولین لامرد شبانه و خودسرانه به ۵ روستا وارد می شوند و امنیت مردم این روستاها را خدشه دار می کنند وآرامش آنها را دراین ماه مبارک از بین برده اند.

 

آقای وزیر دیگر سکوت بس است، مردم پارسیان با قول و وعده مسئولین هرمزگان وشهرستان چند روز را با آرامش زندگی می کنند که یکباره مسئولین لامرد با یک پاتک شبانه همه نقشه های مسئولین هرمزگان را نقش بر آب می کند،

 

مردم روزه دار چه گناهی دارند که در این ماه مبارک نمیدانند حرف مسئولین هرمزگان راست است یا حرف مسئولین فارس، ونمی دانند که آیا جزء لامرد هستند یا پارسیان که خواسته باشند حقوق خود را از کجا پیگیری کنند.

 

در این دولت که مسئولان دم از تدبیر وامید می زنند انتظار می رود که مسئولان تدبیر را به کار گیرند تا اختلافات به جاهای باریک تر نکشد ودشمن نیز از این گونه اختلافات بهره برداری نکند، پس تدبیری بیندیشید که مردم تشنه هرگونه تدبیر هستند.

 

انتهای پیام/ی

 

 single

۱ دیدگاه

  1. سلیمان می‌گه:

    درگیری های پیرامون این مصوبه به مردم دو شهرستان ارتباطی ندارد . ما مردم لامرد مانند گذشته پارسیان را برادر خود میدانیم و فقط مردم روستاهای کوشکنار و پارسیان حق اظهار نظر دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است