منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۸
شناسه خبر: 181644
گروه :خبر

وزیر خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه «پی‌بی‌اس» آمریکا تصریح کرد ایران خواستار تعامل توأم با احترام دوطرفه با غرب است و مسئله‌ای که حائز اهمیت است، شأن و مقام ملت ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در مصاحبه با شبکه «پی بی اس» که مشروح آن امشب پخش می‌شود، تصریح کرد: ایران خواستار تعامل تؤام با احترام دو طرفه با غرب است و مسئله‌ای که حائز اهمیت است، شأن و مقام ملت ایران است.

وی ادامه داد: ما تمایل داریم بر اساس احترام دو طرفه با غرب وارد تعامل شویم. ما خواستار کینه‌ورزی و دشمنی با غرب نیستیم. ما می‌خواهیم از مزیت تعامل بهره‌مند شویم اما بر شأن و وقار خود تأکید داریم. ما بر تعامل بر اساس احترام دو طرفه تأکید داریم. این امر برای ما بسیار حائز اهمیت است.

ظریف تأکید کرد: جامعه ایران، مردم ایران تا حد زیادی به آمریکا تردید دارند و نمی‌توانند به راحتی آن را باور کنند. مردم ایران بسیار مراقب هستند. آنها آن زمانی را به یاد می‌آورند که آمریکا یک دولت را سرنگون کرد و یک فضای بی‌اعتمادی به آمریکا وجود دارد.

وزیر خارجه ایران ادامه داد: ما باید پیشینه‌ای که بین آمریکا و ایران وجود داشته را درک کنیم و بررسی کنیم که آیا می‌توانیم از طریق همکاری بر روی این موضوع هسته‌ای، بی‌اعتمادی موجود بین آمریکا و ایران را برطرف کرد یا خیر و همچنین بررسی شود که آیا می‌توان موضوعات دیگر را پیش برد یا خیر.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران همچون بسیاری دیگر از مردم جامعه ایران به وضوح اعلام کردند که به آمریکا اعتماد ندارند. ایشان در جدیدترین سخنان خود فرمودند که اگر موضوع هسته‌ای خوب پیش رود می‌تواند فرصت‌هایی برای گفت‌وگو بر روی مسائل دیگر به وجود آورد. این مسئله‌ای است که ما باید درباره آن تصمیم‌گیری کنیم که آیا آمریکا آمادگی دارد بر اساس احترام با ایران برخورد کند یا خیر.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند