منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۱
شناسه خبر: 332825
گروه :خبر
13950404000395_PhotoA

یک نماینده فرانسوی پارلمان اروپا تأکید کرد، هم‌اکنون که مردم انگلستان به خروج از اتحادیه اروپا رأی داده‌اند، زمان آن رسیده تا همه‌پرسی مشابهی نیز برای ماندن و یا رفتن از اتحادیه اروپایی در فرانسه برگزار شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک عضو فرانسوی پارلمان اروپا امروز جمعه اعلام کرد، تصمیم مردم انگلستان به خروج از اتحادیه اروپا ضرورت برگزاری همه‌پرسی مشابهی در فرانسه را افزایش می‌دهد.

«ژان لوک شافهوزر» قانونگذار فرانسوی در اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت:‌ «این مسئله بیش از هر زمان دیگری موضوع ضرورت برگزاری همه‌پرسی درباره ماندن فرانسه در اتحادیه اروپا را مطرح می‌کند.»

وی افزود: «این فرصت بزرگی است که اروپا را بر مبنایی جدید پایه‌ریزی کنیم و از نو بسازیم و این مبنای جدید، اروپای ملت‌ها خواهد بود، اروپای آزادی و اروپای همکاری.»

شافهوزر در ادامه گفت: «به اعتقاد من خروج از اتحادیه اروپا به معنای پایان اروپا نیست. این مسئله پایانی برای نهادهایی است که می‌خواهند همیشه قدرت برتر باشند.»

همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه (دیروز)‌ برگزار و شمارش آراء از ساعت 10 شب آغاز شد و تا صبح روز جمعه ادامه یافت.

در پایان شمارش آرا، مشخص شد که 52% رأی دهندگان به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا رأی داده‌اند. بسیاری از کارشناسان این رأی تاریخی را آغازی بر یک دومینو دانسته‌اند که می‌تواند حیات اتحادیه اروپا و حتی بریتانیای متحد را به چالش بکشد.

دلایل و فرآیند برگزاری این همه‌پرسی که پیشتر منتشر شده و همچنین شرحی از تاریخچه اتحادیه اروپا و معاهدات این اتحادیه و شرایط خروج را اینجا بخوانید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است