منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۰
شناسه خبر: 346543
گروه :خبر
107066_orig

شهرستان بندرلنگه به واسطه موقعیت جغرافیایش مسیر تردد شمار زیادی مسافر و مبادلات تجاری و اقتصادی از داشتن جایگاه عرضه گاز ‘سی ان جی’ بی بهره است که این امر مشکلاتی را برای رانندگان خودروهای دوگانه سوز ایجاد کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مـــرواریـــد نــیــوز؛ یکی از مشکلاتی دیگر این شهر ساحلی که بارها به آن اشاره کرده ایم عدم نبود جایگاه عرضه گاز سی ان جی است معضلی که از زمان آغاز طرح سهمیه بندی سوخت خودروها و افزایش قیمت ها این موضوع گریبانگیر صاحبان خودرو بویژه رانندگان تاکسی شده است.

 

رانند گان تاکسی های درون و برون شهری و خودروهای شخصی دوگانه سوز به علت نبود جایگاه سوخت سی ان جی برای تامین سوخت مورد نیاز خود از شرق باید فاصله ۹۳ کیلومتری تا جایگاه گاز مایع در شهرستان بندر خمیر و از غرب شهرستان فاصله ۳۱۰ کیلومتری تا شهرستان لامرد استان فارس را طی کنند  که این امر به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست.

1984_669

یکی از رانندگان تاکسی بندرلنگه نیز در گفتگو با مروارید نیوز  اظهار کرد: به دلیل شرایط کاری مجبوریم به طور مداوم از بنزین استفاده کنیم که با افزایش قیمت بنزین نیز باعث شد فشار اقتصادی زیادی بر روی ما وارد شود.

 

وی افزود: روزانه ۵۰  لیتر بنزین مصرف می کنیم و درآمد روزانه ام با ۱۵ ساعت کار بسیار کمتر از آن چیزی است که بتوانم هزینه اجاره منزل، اقساط بانکی خودرو و زندگی روزمره خانواده خانواده خود را بدهم.

 

این راننده تاکسی ادامه داد : برای استفاده از سوخت گاز سی ان جی مجبوریم به شهرستان بندرخمیر سفر کنم که متاسفانه علاوه بر مسافت راه و مشکلاتی در طی مسیر متحمل می شویم که در نهایت مقرون به صرفه نیست .

 

… امروز نه تنهابندرلنگه ازخیلی کمبودها رنج می برد بلکه رونقی هم در این شهر به چشم نمی خورد بلکه شهرستان همجوار( بندرخمیر) که تا چندسال پیش بصورت بخش اداره می شد اکنون هم دارای جایگاه سی ان جی است و هم کارخانه سیمان و هم از آب لوله کشی سالم بندرعباس را برخوداراست .

 

به راستی چرا غرب استان از هر لحاظ در محرومیت بسر می برد تا جایی که استان فارس به ۵ روستای شهرستان پارسیان چشم دوخته است حال نگاه کنیم که بندرلنگه با کوله باری از مشکلات در چه جایگاهی ازاستان قراردارد؟

 

به هرحال اگرمسئولان بخواهند برای رفاه و آسایش مردم در دوجایگاه بنزین با نصب دو پمپ گاز وظیفه جایگاه دومنظوره را انجام دهند باعث می شود خودروها به سمت بندرخمیر یا بندرعباس مراجعه نکنند. و می توانند دراسرع وقت همانطوری که خدای ناکرده اگرحوادث نا گواری پیش بیاید همه مسئولان بسیج می شوند تا حوادثی که پیش آمده آن را سروسامان دهند.

 

حال برای بندرلنگه هم باید فکر بکری کرد و برای ازبین بردن کاستی ها آستین همت را بالا زد چرا بندرلنگه نباید مانند سایر شهر های دیگر باشد واز مزایایی که شهرهای دیگر استفاده می کنند بهره مند شود. مالکان خودروهای دوگانه سوز در شهرستان بندرلنگه همچنان چشم انتظار هستند تا ببینند آیا متولی اصلی و صاحب امتیازان، اقدامی برای ساخت جایگاه سی ان جی در این منطقه مرزی انجام می دهند یا خیر.

 

اگراین موارد که به رشته تحریر درآمده دو درصد از آن به اجرا در می آمد بندرلنگه گلستان می شد اما چه می شود کرد کسی به بندرلنگه توجهی ندارد .لطفا به فکر ساخت جایگاه اختصاصی عرضه گاز سی ان جی دربندرلنگه باشید.

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی