منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۳
شناسه خبر: 360703
گروه :خبر
dsc_6102

همزمان با روز عاشورا، دسته جات عزاداران حسینی در شهر ابوموسی به خیابانهای این شهر آمدند و در رثای سید و سالار شهیدان بر سر و سینه زدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی در ابوموسی از ساعات اولیه صبح با حرکت از مقابل حسینیه‌ها، تکایا و مساجد به سمت گلزار شهدای این شهر، شور حسینی را همراه با شعور حسینی به نمایش گذاشتند.

مردم عزادار ابوموسی در دهمین روز ماه حزن و ماتم با برگزاری آئین‌ها و مراسم‌های عزاداری هر کدام به نوعی به خاندان عصمت و طهارت ابراز ارادت کردند و در غم شهادت پسر فاطمه(س) به سر و سینه زدند.
هیئت‌های مختلف مذهبی با برگزاری مراسم عزای حسینی به محل اجتماع بزرگ مردم عزادار ابوموسی واقع در گلزار شهدای این شهرستان رسیدند و نقطه اوج ارادت به امام حسین(ع) و کربلاییان را با جمعیت انبوه نشان دادند.
دسته ها و گروه های عزاداری در صف های منظم و فشرده از نخستین ساعت های صبح امروز چهارشنبه به زنجیر زنی، سینه زنی و نوحه خوانی پرداختند و در عزا و ماتم سرور و سالار شهیدان و یاران باوفای ایشان اشک ماتم ریختند.
مردم ولایتمدار ابوموسی یکدل و یکصدا یا حسین سر دادند و عشق و دلدادگی خود را به خاندان عصمت و طهارت(ع) به نمایش گذاشتند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است