منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۷
شناسه خبر: 339326
گروه :خبر
848213
 

با فروش هندوانه‌های زرد برای اولین بار در باکو؛

مردم آذربایجان شگفت‌زده شدند!

مردم جمهوری آذربایجان با دیدن هندوانه های زرد متعجب شده و آن را ” سارپیز” نام گذاری کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، هندوانه های زرد چند روزی‌ست که وارد بازار میوه در باکو شده و تا کنون بیش از هزار کیلوگرم از این میوه آبدار در این شهر به فروش رسیده است.

زردی این هندوانه ها از سوی رسانه های این کشور بسیار خبرساز شده است بطوریکه در گزارشات خبرنگارها و مراجعه به فروشگاه های میوه و صحبت با فروشنده این میوه، شگفت زدگی اهالی شهر از دیدن هندوانه زرد برای اولین بار، مورد توجه قرار گرفته است.

طبق پرسش های خبرنگاران در خصوص این میوه از مردم، آنها به علت چشیدن طعم جالب آن، تغییر ژن رخ داده در این هندوانه را می پندارند.

تنها فروشنده این هندوانه های زرد در باکو در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفته است: هیچ تغییر ژنی در این میوه رخ نداده است بلکه این یک محصول طبیعی می باشد که در باغات اطراف باکو اقدام به کشت آن کردیم؛ تفاوت رنگ این هندوانه با هندوانه های قرمز تنها در نوع بذر آن می باشد که این نوع بذر از ایران وارد آذربایجان شده است.

همچنین این فروشنده با اشاره به خواص درمانی این میوه برای حل مشکلات و بیماری های کبد و روده، مناسب بودن مصرف این نوع هندوانه را برای بیماران دیابتی نیز بیان کرده است.

گفتنی است؛ مردم آذربایجان به علت دارا بودن رنگ زرد این نوع هندوانه و توجه به تفاوت آن با هندوانه های قرمز، این میوه را ” سارپیز ” نام گذاری کرده اند. از لحاظ قیمت نیز این هندوانه ها کمی گران تر از هندوانه های قرمز در باکو به فروش می رسند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی