منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۵
شناسه خبر: 330225
گروه :خبر
13940516000141_PhotoL

دشت و جلگه حاصلخیز میناب بی صدا و آرام در حال خشک شدن است از این رو تعدادی از اهالی میناب در نامه های جداگانه ای از معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست خواستند تا به داد دشت میناب برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، اهالی میناب مصمم شده اند تا صدای مظلومیت میناب باشند و راهی پیدا کنند تا حیات را به میناب بازگردانند.

 

آن ها ابتکار را خطاب قرار داده و از او کمک خواسته اند. اما بی شک رفع بحران ناشی از خشکسالی و کم آبی، عدم مدیریت درست منابع و مصارف آبی در کشور همتی بیش از یک شخص و سازمان می طلبد.

 

شاید این بار باید تمام نامه ها را سرگشاده نوشت و از همه خواست تا دست یاری بدهند برای نجات این مرز و بوم. از کشاورزی که باید بپذیرد تغییر اصلاح الگوی کشت و آبیاری، او، معیشت و زندگی اش و مردمان سرزمینش را نجات می دهد تا مسئولی که باید بپذیرد ادامه نادرایتی ها، بی شک به نابودی این تمدن و فرهنگ منجر خواهد شد.

 

نامه های ذیل تعدادی از نامه های ارسالی اهالی میناب از توابع استان هرمزگان است.

 

 

 

 

 

 شهرستان میناب در 95 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و دومین شهر بزرگ این استان پس از مرکز است که چند سالی است در اطراف این شهرستان به ویژه اطراف روستاهای تمبک، گورزانگ، نصیرایی، باغ گلان و چلو گاو میشی، فروچاله های زیادی به عمق دو تا چهار متر ایجاد شده است.
جلگه میناب یکی از حاصلخیزترین جلگه های کشور است که درختان خرما و مرکبات زیادی دارد اما امروزه در معرض تهدید پدیده فرونشست قرار دارد که در پی فرونشت در جلگه میناب نه تنها باغ های خرما و مرکبات مرغوب منطقه در حال نابودی است بلکه دشت های اطراف و فراتر از آن منطقه نیز تحت تاثیر قرار گرفته است.
جلگه میناب بیش از ۱۰۰ هزار سال قدمت دارد، بنیان شهر میناب را به زمان ساسانیان نسبت می دهند اما برخی از اسناد تاریخی موجود نشان می دهد این شهرستان از قدمتی بیش از ۲۵۰۰ سال برخوردار است. از میناب با نام های مینو، مینا، هرمز و هارموز نیز نام برده شده است.
پیشنهاد شما برای نجات میناب چیست؟
وظیفه مسئولان و مردم در مورد میناب چیست؟
آیا مایلید راهکارهای خود را در قالب نامه ای خطاب به اهالی میناب ارائه دهید؟
آیا مایلید به عنوان یک متخصص به میناب سفر کنید و با مردم گفتگو و همفکری کنید؟
آیا حاضرید برای نجات ایران در رفتار فردی و اجتماعی خود تغییری ایجاد کنید؟
انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی