منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۱۰
شناسه خبر: 356337
گروه :خبر
img_7467

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کشوربا تاکید بر اهمیت نقش خیریه ها و مراکز نیکوکاری افزود : 930 مرکزنیکوکاری در استان ها فعال است و این آمادگی وجود دارد که در محلات مراکز نیکوکاری دایر شود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از قشم آزاد ، علی ذوالفقاری ، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کشور در جمع خبرنگاران ، هدف از سفر به جزیره قشم تبیین راهکارهای از بین بردن فقر در این جزیره عنوان کرد و افزود : قریب به 10 میلیون خانواده ایرانی با کمیته امداد ارتباط سازمان یافته دارند که درقالب های متعدد صندوق های خانگی ، حامیان طرح اکرام ، پرداخت کنندگان زکات به عنوان نقش آفرینان کمیته امداد هستند .

وی افزود : کمیته امداد به دنبال این است که هشت دهک از خانواده های ایرانی که توان و یاری گری فقرا را دارند در کمیته امداد مشارکت دهد .

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کشور به نقش مردم در تامین مالی کمیته امداد اشاره کرد و گفت : امداد در بخش های مختلف از حضور مردم به صورت نقد و کالا استفاده می کند که درحوزه صدقات قریب به 270 میلیارد تومان از طریق صندوق های خانگی ، معابر ، ادارات و نهادها ، 230 میلیارد تومان زکات ، حدود 120 میلیارد از طریق شبکه های نیکو کاری و نزدیک به 330 میلیون تومان از طریق اکرام کمک های مردمی به کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال گذشته بوده است .

ذوالفقاری به یکی از اصلی ترین سیاست های این نهاد اشاره کرد و افزود : کمیته امداد در نظر دارد مشارکت های مردمی اول در کمک به نیازمندان خانواده  خود مشارکت کنندگان باشد و نقش بعدی مشارکت مردم در کمک به فقرای محله و شهرستان و محیط های کاری خودشان باشد که اگراین رویه به درستی انجام شود مشتریان کمیته امداد کمتر خواهد شد .

وی به ویژگی های انفاق در جامعه اشاره کرد وافزود : کاهش فاصله طبقاتی ، توسعه عدالت اجتماعی ، انسجام اجتماعی و آرامش روحی ، نیت خالص و اخلاص دراقدام ، تجارت پرسود بین خدا و انفاق کننده است .

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کشور، بابیان این مطلب که خیریه ها و مراکز نیکوکاری می توانند نقش مردم را در این مسیر افزایش دهند ، افزود : 930 مرکزنیکوکاری در استان ها فعال است و این آمادگی وجود دارد که در محلات مراکز نیکوکاری دایر شود .

وی با بیان اینکه با برنامه ریزی های متعدد به دنبال حمایت 20 میلیونی از کمیته امداد هستیم ، گفت : در حال حاضر تقریبا 25 درصد از منابع مالی کمیته امداد از محل کمک های مردمی بدست می آید که امیدواریم سهم و نقش مردم در این راه افزایش یابد .

حامیان دو برابر ایتام قشم

رییس کمیته امداد قشم درجمع خبرنگاران ، گفت : 500 ایتام درشهرستان قشم وجود دارد که هزار حامی از این ایتام حمایت می کنند ، حامیان ایتام دراین شهرستان دو برابرایتام هستند .

غلامرضا غلامی، رئیس کمیته امداد شهرستان قشم در این نشت اظهار داشت : 260 خانوار تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان قرار دارد که این آمار معیشت بگیران و هزار خانوارخدمات موردی مانند وام اشتغال ، درمان ، تحصیل و مسکن به صورت خدمات تک موردی و چند موردی درقالب کمیته امداد خدمات دریافت می کنند .

وی بیان کرد : شهرستان قشم باهمراهمی مردم درشش ماه امسال بالغ بر ده میلیارد ریال کمک های مردمی از قبیل نقدی و کالا جمع آوری شد که این کمک های مردمی درجمع نیازمندان قشمی توزیع شد .

رئیس کمیته امداد شهرستان قشم یکی از رسالت های خطیراین نهاد توانمندسازی اقتصادی و فکری مددجویان تحت پوشش برشمرد و افزود : ایجاد اشتغال از طریق تسهیلات ، تعامل با کارفرمایان ، کاریابی موسسات و بنگاه ها در دستور کار گرفته شده است که در سال گذشته بیش از 250 مورد ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان توسط کمیته امداد صورت گرفته است .

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند