منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۷
شناسه خبر: 222092
گروه :خبر
13930707000612_PhotoA
 

مدیر امور روحانیون بعثه رهبری:

مراسم برائت از مشرکین صبح روز عرفه برگزار می شود

مدیر امور روحانیون بعثه مقام معظم رهبری ضمن تشریح اعمال حج از برگزاری مراسم برائت از مشرکین در صبح روز عرفه خبر داد و گفت: برگزاری دعای عرفه در بعثه و گرامیداشت خادمان ضیوف الرحمان در صحرای عرفات و منا برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علی پروانه در تشریح اعمال حج گفت: زائران بیت‌الله الحرام بعد از ظهر روز هشتم به عرفات می‌روند و صبح روز نهم ذی‌الحجه به صورت دسته‌جمعی به محل استقرار بعثه مقام معظم رهبری در عرفات می‌روند و مراسم برائت از مشرکین با قرائت پیام مقام معظم رهبری، سخنرانی و شعار حاجیان علیه ظلم و ظالم اجرا می‌شود.

مدیر امور روحانیون بعثه مقام معظم رهبری ادامه داد: در بعد از ظهر روز عرفه حاجیانی که نزدیک به محل استقرار بعثه هستند در آنجا جمع می‌شوند و حاجیانی که محل اسکان‌شان دورتر است در چادرهای خود مراسم دعای عرفه را برگزار می‌کنند.

وی افزود: بعد از نماز مغرب و عشای روز عرفه حاجیان به سوی مشعرالحرام رکت می‌کنند و در آنجا تا طلوع آفتاب وقوف می‌کنند و با طلوع آفتاب روز عیدقربان به منا می‌روند.

پروانه در ادامه تصریح کرد: حاجیان بعد از رسیدن به منا رمی‌جمره عقبه را انجام می‌دهند و بعد از آن نماینده کاروان که نیابت از تمام حاجیان دارد به کشتارگاه برای انجام عمل قربانی می‌رود و حاجیان مرد بار اولی به تراشیدن سر(حلق) و حاجیانی که بار اولشان نیست و حاجیه خانم‌ها به گرفتن ناخن یا کوتاه کردن مقدار کمی از مو(تقصیر) مشغول می‌شوند.

مدیر امور روحانیون بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه وقوف در منا سه روز ادامه دارد، گفت: در روز دوم و سوم وقوف در منا شش بار حاجیان جمرات را باید رمی کنند یعنی روز اول سه مرتبه به نماد شیطان سنگ بزنند و روز دوم هم رمی جمرات اولی، وسطی و عقبه را انجام دهند.

وی با اشاره به برگزاری گرامیداشت خادمان ضیوف الحرمان گفت: در شب یازدهم در منا بعد از نماز مغرب و عشا مراسم گرامیداشت «خادمان ضیوف الرحمان» از سوی بعثه مقام معظم رهبری برگزار می‌شود که در آن نام و عکس خادمان و روحانیونی که در سال‌های گذشته با ما همراه بودند و به دیار حق شتافتند منتشر می‌شود که مراسم بسیار معنوی‌ و خوبی است.

پروانه با بیان اینکه پس از تراشیدن سر و تقصیر حاجیان از لباس احرام در می‌آیند، گفت: پس از وقوف در منا حاجیان به مکه می‌روند و بقیه اعمال مانند طواف، نماز پشت مقام ابراهیم، سعی صفا و مروه، طواف و نماز نساء را بجا می‌آورند.

مدیر امور روحانیون بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه برنامه‌های حج در قسمت مدینه و مکه برگزار می شود، گفت: ما در مکه مستقر بودیم و برنامه‌های مناسبتی، همایش ها، اجرای مسابقات، بزرگداشت‌ها و طرح یاوران حجاج را اجرا کردیم.

وی ادامه داد: هر سه شنبه همایش روحانیون و هر پنج شنبه همایش معینه‌ها(خانم‌هایی که به روحانیون کاروان‌ها کمک می‌کنند) و روز جمعه گذشته همایش سراسری روحانیون و معینه‌ها با حضور نماینده ولی‌فقیه برگزار شد.

پروانه تصریح کرد: شب گذشته با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج از خانواده‌هایی که دو شهید به بالا تقدیم نظام اسلامی کردند تقدیر کردیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است