منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۱۴
شناسه خبر: 339878
گروه :خبر
131621_556-346x256
 

مدیر برنامه ریزی بسیج سازندگی هرمزگان:

افزایش ۳۳ درصدی استقبال دانش‌آموزان هرمزگانی از “طرح هجرت”

مدیر برنامه ریزی سازمان بسیج سازندگی هرمزگان اظهار کرد: اردوهای طرح هجرت ویژه دانش آموزان همزمان با تابستان و با هدف غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و فرهنگسازی روحیه جهادی در بین جوانان برگزار می‌شود.

ابراهیم زمانی مدیر برنامه ریزی سازمان بسیج سازندگی هرمزگان در گفتگو با خبرنگارشبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به برگزاری اردوهای طرح هجرت ویژه دانش آموزان تصریح کرد: این طرح همزمان با تابستان و با هدف غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و فرهنگسازی روحیه جهادی در بین جوانان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور چشمگیر 1800 نفری دانش آموزان هرمزگانی در سال گذشته اظهار کرد: امسال بیش از 2700 نفر دانش آموز تا به حال در طرح هجرت ثبت نام کردند که نشانگر افزایش 33 درصدی استقبال دانش آموزان استان از این طرح است.

مدیر برنامه ریزی سازمان بسیج سازندگی هرمزگان بیان کرد: طرح هجرت با همکاری اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، سازمان بسیج سازندگی و بسیج دانش آموزی هر ساله در استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه طرح هجرت شامل ترمیم و بازسازی مدارس و مراکز آموزشی می شود،افزود: دانش آموزان در مقاطع راهنمایی و متوسطه می توانند که متقاضی حضور در این طرح هستند می توانند از طریق مدارس محل تدریس خود نام نویسی کنند.

زمانی با اشاره به چگونگی اعلام نیاز مدارس به مرمت و بازسازی بیان کرد: مدارس در ابتدا درخواست خود را به آموزش و پرورش می دهند و آموزش پرورش آمار مدارس و دانش آموزان متقاضی را به سازمان بسیج سازندگی ابلاغ می کند.

وی با بیان اینکه اولویت ترمیم مدارس بر اساس سطح محرومیت است گفت: اردوهای طرح هجرت 10 روزه هستند و همه دانش آموزانی که در این طرح حضور دارند در مدارس محل تحصیل خودشان فعالیت خواهند کرد.

مدیر برنامه ریزی سازمان بسیج سازندگی هرمزگان با اشاره به اعتبار تامین شده برای طرح هجرت گفت: این طرح امسال با بودجه یک میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون ریال اجرا می شود.

وی با اشاره به تاریخ برگزاری افتتاحیه طرح هجرت در هرمزگان گفت: این مراسم در هفته آینده و با حضور سردار ترابی فرمانده سپاه امام سجاد(ع)، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل نوسازی مدارس، مسئول بسیج دانش آموزی و مسئول بسیج سازندگی هرمزگان برگزار می شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی