منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۸
شناسه خبر: 199651
گروه :خبر
شب قدر

مراسم احیای اولین شب قدر با حضور پر رنگ و با شکوه جمع کثیری از مؤمنین شب زنده دار در مساجد جاسک برگزار شد و مردم مؤمن و متدین شهرستان با قلبهای شکسته و چشمهای اشک آلود، با طلب استغفار، دعا و تضرع از این شب استقبال کردند و این شب رحمت و غفران الهی را تا طلوع فجر پاس داشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  مکران نیوز ، در نخستین شب قدر و شب ضربت خوردن امیر مومنان علی (ع)، عاشقان اهل بیت(ع) از اقشار و سنین مختلف با حضور در مساجد و حسینیه های شهرستان  به راز و نیاز به درگاه الهی پرداختند.

 

در این مراسم مؤمنین با دادن نذری به پذیرایی از دیگران پرداختند و تا صبح با برگزاری اعمال مخصوص شبهای قدر شامل تلاوت قرآن کریم، نماز، دعای پرفیض کمیل، دعای جوشن کبیر، زیارت عاشورا و … لیله القدر خود را سحر کردند.

 

در این مراسم معنوی سخنرانان با استناد به آیات و روایات به ذکر فضایل شب های قدر و تشریح منزلت والای مولای متقیان حضرت علی (ع) پرداختند.

 

این محافل معنوی با خواندن دعای جوشن کبیر، اقامه ی نماز شبهای قدر، قرآن بر سر گرفتن، خواندن تواشیح، مداحی، و سوگواری به مناسبت شهادت امام پارسایان اولین شهید محراب، حضرت علی (ع) همراه بود.
عظمت و شکوه این محافل بیشتر در گرو سیمای معنوی مؤمنین بود که با بلند کردن دست نیاز به درگاه بی نیاز، فضا را دگر گون کرده بود.
مردم مؤمن و متدین با قلبهای شکسته و چشمهای اشک آلود، با طلب استغفار، دعا و تضرع از این شب استقبال کردند و این شب رحمت و غفران الهی را تا طلوع فجر پاس داشتند.
در این شب به مناسبت شهادت مولای متقیان علی(ع) شرکت کنندگان و پیروان مخلص آن حضرت، در رثای امام خود ماتم گرفتند و به یاد آن مظلوم روزگار سوگواری کردند.
نکته جالب در این محافل، حضور اقشار مختلف مردم از پیران محاسن سفید تا کودکان خردسال در تجلیل از شب قدر بود. مومنین باشوق وعلاقه ی فراوان از دور ونزدیک حضور بهم رسانیده، جوهره ی بندگی و تسلیم بودن خود را در برابرذات اقدس خداوند(ج) به طبق اخلاص گذاشتند.

 

انتهای پیام /س

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است