منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹
شناسه خبر: 305205
گروه :خبر
20160412_140719

طی مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری امام جمعه شهرستان از 25 نفر از فعالین حوزه فرهنگی، مولفین، نویسندگان و پژوهشگران شهرستان سیریک بمنظور اهتمام و تلاش در راستای ارج نهادن به امر پژوهش و ارتقای سطح فرهنگی شهرستان با اهدای لوح تقدیر و جوایزی ارزنده تجلیل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی،  سعیدالله مبارکی فرماندار شهرستان سیریک در این مراسم افزود: توسعه پایدار منوط به شادابی و نشاط فرهنگی است و  جامعه‌ای که اندیشه و تفکر آن محزون و ساکن باشد زایش و بالندگی نخواهد داشت .

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک ابراز داشت: انجام برنامه‌های فرهنگی و هنری و گسترش پژوهش‌های منطبق بر فرهنگ عامه و چاپ کتاب و محصولات فرهنگی باعث افزایش مطالعه و شور و نشاط در جامعه می‌شود و جوانان و نوجوانان آن محیط و اجتماع همسو با جامعه رشد و پیشرفت خواهند کرد.

 

فرماندار شهرستان سیریک تصریح نمود: فرهنگ عمومی  یعنی شناسایی ، سنجش استعداد‌ها، قابلیت‌ها و توانمندی‌های فرهنگی، تهیه و تدوین و پیشنهاد طرح‌های عملیاتی و کاربردی برای بهبود شاخص‌های فرهنگ در جامعه است.

 

مبارکی خاطرنشان کرد: در شهرستان سیریک الحمدالله میان مردم و مسئولین و مسئولین با یکدیگر  وفاق و همدلی بسیار خوبی وجود دارد و تلاش در جهت ایجاد همکاری، هماهنگی و همسویی بین دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و مجریان فرهنگی شهرستان درزمینه ساماندهی برنامه‌های فرهنگی و ارتقای و بهبود آن در سطح قابل توجه ای وجود دارد.

 

این مسئول بیان کرد: بررسی معضلات و ویژگی های فرهنگی که در جامعه شهری و روستایی شهرستان وجود باید با ارائه راهکارهای مناسب و حذف سنت های غلط و تشویق مردم به حفظ و تقویت ارزش های دینی ، انقلابی و اسلامی به ارتقای فرهنگ شهرستان کمک نماید.

 

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است