منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱:۲۵
شناسه خبر: 221019
گروه :خبر
13920620000591_PhotoA

«گئی لوندستات» که تا سال ۲۰۱۴ مدیر بنیاد نروژی نوبل بود، در کتاب خاطرات خود نوشت اعطای جایزه صلح نوبل به باراک اوباما در سال ۲۰۰۹ به آنچه این بنیاد امید داشت، منتهی نشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مدیر پیشین کمیته نروژی نوبل در کتاب خاطرات خود نوشت که اعطای جایزه صلح نوبل به هدفی که مدنظر اعطاکنندگان این جایزه بود، منتهی نشد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی نوشت: «مدیر سابق نوبل می‌گوید جایزه صلح نوبل تاثیر و نتیجه مورد نظر و مطلوب را به همراه نداشت».

این روزنامه نوشت: «وقتی باراک اوباما برنده جایزه صلح نوبل سال ۲۰۰۹ اعلام شد،‌ حتی رئیس‌جمهور تازه انتخاب شده هم کمی شوکه شد. وی گفت “صریح بگویم من احساس نمی‌کنم که شایسته این جایزه باشم”».

اکنون «گئی لوندستات» که تا سال ۲۰۱۴ مدیر بنیاد نروژی نوبل بود با انتشار کتاب خاطراتش تاکید کرد که اعطای جایزه صلح نوبل به رئیس‌جمهور آمریکایی به هدف و امیدواری که اعضای این کمیته از اعطای این جایزه داشتند، محقق نشد.

وی در کتابی با عنوان «دبیر صلح: ۲۵ سال با جایزه نوبل» درباره تصمیم اعطای جایزه صلح نوبل به باراک اوباما تاکید کرد که او از زمان بحثها درباره اعطای آن به رئیس‌جمهور تازه منتخب آمریکا تردیهای خود را مطرح کرده بود و درباره این تردیدها تا سال ۲۰۱۴ هم این موارد را مطرح کرده بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است