منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۳
شناسه خبر: 226306
گروه :خبر
image426627

مدرس دانشگاه های حاجی آباد گفت: حادثه منا هر چند تاسف بار است اما برای جامعه بزرگ امت اسلامی فرصتی است تا با یک سازماندهی خوب مدیریت حج را از دست دولت عربستان خارج کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز محمد میرزاده در گفتگو با خبرنگار پیارم حاجی آباد ضمن تسلیت حادثه دردناک منا اظهار داشت: در اثر بی کفایتی رژیم جنایت کار آل سعود، هزاران نفر از مسلمین در حرم امن الهی یه دیدار پروردگار شتافتند، اما این بی کفایتی و جاهلیت حکام عربستان به اینجا ختم نمی شود، چرا که این رژیم ظالم مدت هاست که به شیعیان و میهمانان خدا بی احترامی می کند.

 

 
وی افزود: حتی بعد از فاجعه منا این رژیم منفور نمیخواست که ابدان و جنازه های مطهر عزیزانی را که در منا جان سپرده اند به جمهوری اسلامی ایران بازگرداند، اما بعد از سخنرانی قاطع و مقتدرانه رهبری آن ها فهمیدند که با چه مسئله ای رو به رو هستند و رفتارشان بلافاصله تغییر کرد.

 

 
میرزاده در ادامه بیان داشت: این جریان که رهبر معظم و فرزانه انقلاب با چند کلمه آل سعود را سر جایش نشاند، دوباره اهمیت جایگاه ولایت فقیه در جامعه اسلامی را برای ما نمایان ساخت.

 

 
میرزاده در ادامه تصریح کرد: آنچه در مورد حادثه یا همان فاجعه منا می توان گفت این است که تا مشخص شدن نتیجه و دلیل اصلی این حادثه باید صبر کرد و اظهار و نظرهای احساسی خودداری نمود.

 

 
میرزاده در ادامه افزود: آنچه در نگاه اولیه دیده می شود یک موضوع برنامه ریزی شده بوده است و احتمالا قصد بهره برداری خاصی وجود دارد و نباید اظهاراتی بیان کرد که دولت عربستان به خواسته هایش برسد تنها آنچه از سوی مقام معظم رهبری و دولت بیان می شود را تقویت کرد و در افکار عمومی شیهه های متعدد نباید ایجاد کرد.

 

 
وی در ادامه بیان داشت: انچه پیش آمده هر چند تاسف بار است اما برای جامعه بزرگ امت اسلامی فرصتی است تا با یک سازماندهی خوب مدیریت حج را از دست دولت عربستان خارج کنند که البته در کوتاه مدت هم نمی تواند عملی شود و نیازمند برنامه ریزی است و نیازمند همراهی امت اسلامی است حتی اگر قصد برنامه ریزی هم در کار نبوده و حادثه اتفاقی بوده است تفاوتی نمی کند و جبهه گیری های ملت ایران نیز سازماندهی و با یک حرف واحد بیان شود.

 

 
وی با بیان اینکه باید به چارچوب های مقام معظم رهبری در این زمینه توجه شود، خاطرنشان کرد:باید مدیریت مراسم حج به جهان اسلام واگذار شود.

 

 
مدرس دانشگاهای حاجی اباد با بیان اینکه با بیانات مقام معظم رهبری مسیر حادثه دگرگون شد، گفت: امیدواریم این قدرت الهی تداوم داشته باشد.

 

 
میرزاده در ادامه عنوان کرد: سران کشورهای اسلامی، مجامع و سازمانهای بین المللی و حقوق بشری از جمله دادگاه لاهه ساکت ننشینند و علما و سیاستمداران جهان اسلام برای اداره خانه امن الهی تدبیری کنند.

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است