منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹
شناسه خبر: 185955
گروه :خبر
IMG_4428 (1)

مدیر تعاون روستایی استان هرمزگان گفت: با تقویت تعاونی‌های روستایی، می‌توان بازار محصولات کشاورزی را گسترش و انگیزه رقابت در بازار فروش محصولات را بالا برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پیارم حاجی آباد،  سیروس اسدپوردر سفری که به بندر لنگه داشت در دیدار دوستانه با فرماندار این شهرستان افزود: تعاونی‌های روستایی به عنوان پایگاه‌های بزرگ اجتماعی می‌تواند نقش بسیار مهمی در بهبود وضعیت کشاورزان داشته باشد.

وی اظهارکرد: تعاونی‌ها با سهامداران و اعضای زیر پوشش می‌توانند منشا خدمات ارزشمندی در امور اقتصادی باشند.

اسدپور با بیان اینکه عرضه محصولات کشاورزی در فروشگاه‌های زیر پوشش تعاونی روستایی به منظور عرضه بدون واسطه محصولات است، تصریح کرد: هدف اصلی از راه اندازی مراکز فروش عرضه مستقیم محصولات کشاورزی دسترسی مردم به محصولات مورد نیاز تولید شده در بخش کشاورزی با قیمت و کیفیت مناسب است.

مدیر تعاون روستایی استان هرمزگان در ادامه به نقش تعاونی‌های تولید زنان روستایی اشاره کرد و گفت: تعاونی‌های زنان نقش انکارناپذیری در توسعه پایدار ایفا می‌کنند ولی آنچه که تعاونی‌های زنان را متمایز می‌کند و به آن‌ها نقش شفاف‌تر و موثرتری در فرایند توسعه می‌دهد، ویژگی‌های منحصر به فرد و خاص این گروه در اجتماع و خانواده است.

اسدپور با بیان اینکه امروزه بسیاری از مسوولیت‌های کشاورزی در روستاها به عهده زنان روستایی است، گفت: شرکت‌های تعاونی روستایی زنان از جمله تشکل‌های فعال در مناطق روستایی هستند که هدف آن‌ها توانمندسازی جامعه هدف برای خودیاری و همیاری آگاهانه و کمک به بهبود مستمر وضعیت زندگی است.

همچنین فرماندار بندرلنگه هم، یکی از برنامه‌های مهم دولت جمهوری اسلامی را خدمت به این تعاونی‌ها و اعضای آن‌ها و حل مشکلات شرکت‌های تعاونی روستایی عنوان نمود.

پاسلارˈ افزود: شرکت تعاونی‌های روستایی همواره مورد حمایت جدی و عملی نظام و دولت هستند و باید بیش از گذشته در خدمت اعضا و مردم مناطق خود هم فعالیت نمایند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان