منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۲
شناسه خبر: 226451
گروه :خبر
images

کارشناس ارشد مسائل زنان، گفت: دولت باید در خصوص انتخاب مدیران خویش افرادی را انتخاب نمایند که تفکر و اندیشه اسلامی داشته باشند.

لیلی حمزه پور ، کارشناس ارشد مسائل زنان و خانوده استان در گفت وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز در خصوص اظهار معاون امور خانواده ریاست جمهوری مبنی اصلاح قانون “اجازه همسر برای خروج” اظهار داشت: سخنان اخیر خانم مولاوردی معاون امور زنان ریاست جمهوری در خصوص اصلاح قانون اجازه همسر برای خروج و قانون مند کردن آن در مجلس شورای اسلامی که واکنش تند مواجع عظام تقلید را در پی داشت نسنجیده بود و جای بسی تامل دارد.

 

 

حمزه پور تصریح کرد : به معاون امور زنان توصیه می کنیم از اینگونه اظهار نظرها خودداری کند چرا که این اظهارات مخالف با دستورات دینی و نظر مراجع در بعضی از احکام زنان و خانواده است و اگر قرار است تغییری در احکام به وجود بیاید، علماء و مراجع و رأس آنها حاکم شرع یعنی رهبر معظم انقلاب باید اعلام نظر کنند؛ معاون امور زنان باید در خصوص اظهارات خود مبنی بر اصلاح قانون “اجازه همسر برای خروج” عذرخواهی کند.

 

 

وی افزود: در احکام دینی و مسائل فقهی، زن متأهل تحت ولایت همسر خود قرار دارد و اجازه بیرون رفتن از منزل و مسافرت را نیز باید از همسر خود داشته باشد.

 

 

این کارشناس ارشد مسائل زنان تأکید کرد: حال این سوال مطرح است که آیا این خانم خود یک فقیه است که چنین در خصوص احکام فقهی آن هم در فضای رسانه ای اظهار نظر می کند.

 

 

حمزه پور تصریح کرد: به معاون امور زنان ریاست جمهوری توصیه می کنیم ضمن عذر خواهی از مراجع عظام تقلید و ملت بزرگوار ، در اظهارات خود رعایت موازین شرعی و دینی خویش نمایند و در خصوص مسائلی که تخصص در آنها ندارند در فضای رسانه ای اظهار نظر ننمایند و باعث آزردگی و رنجش مواجع تقلید و ملت متدین و دیندار نشوند.

 

 

کارشناس ارشد زنان و خانواده استان خاطرنشان کرد: دولت باید در خصوص انتخاب مدیران خویش افرادی را انتخاب نمایند که تفکر و اندیشه اسلامی داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت