منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۵۶
شناسه خبر: 350360
گروه :خبر
IMG22573919

مدیرکل توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: از بین 100 هزار تعاونی که در 40 سال گذشته به ثبت رسیده کمتر از یک هزار تعاونی در حال حاضر فعال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛پیمان باباخانلو،مدیرکل توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعیدر یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان هرمزگان گفت: معرفی الگوهای عملی موفق تعاونی جهت بهره‌گیری سایر تعاونی‌ها از روش‌ها، دستورالعمل‌ها و ابزارهای مدیریتی، تولیدی و… نمونه های موفق با هدف ارتقاء وضعیت خود یکی از اهداف این جشنواره می باشد.

بابا خانلو با بیان اینکه از بین 100 هزار تعاونی که در 40 سال گذشته به ثبت رسیده است کمتر از یک هزار تعاونی در حال حاضر فعال است،افزود:تعاونی ها برای ماندگاری باید باور و اعتماد داشته باشند و برای موفق شدن باید به دنبال برند سازی باشند لذا پی گیر بودجه ای مطلوب برای تقویت تعاونی های کشورهستیم واین موضوع جزو برنامه های امسال است.

وی اظهار کرد: توسعه و ترویج فرهنگ تعاون در جامعه، معرفی توانمندی های بخش تعاون به اقشار مختلف جامعه ومسوولان، ایجاد انگیزه و رقابت سالم میان اعضاء خانواده بزرگ تعاون کشور و تشویق و ترغیب فعالیت های تولیدی، توزیعی و خدماتی در مناطق مختلف و همچنین ایجاد فضای مناسب برای انتقال دانش رسمی و بومی در تعاون و توسعه مشارکت‌های مردمی از دیگر اهداف برگزاری یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر است.
مدیرکل توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
با اشاره به فعالیت گسترده تعاونی های شهرستان قشم در بخشهای مختلف اقتصادی تصریح کرد: مردم جزیره قشم  از ظرفیت تعاونی ها را برای ایجاد تولید، فعالیت اقتصادی و اشتغال استفاده کردند.

عضویت بیش از یک میلیون هرمزگانی در تعاونی ها

محمدرضا سلیمی، مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت:بیش از سه هزار تعاونی با عضویت یک میلیون و 101 هزار و 376 نفر و بیش از 69 هزار نفر فرصت شغلی در استان فعالی می باشدکه تعاونی های استان در گروه فعال و در حال بهره برداری در 14 گرایش شامل تعاونیهای اعتبار تامین نیاز تولیدکنندگان ، تامین نیاز صنوف خدماتی تامین نیاز مصرف کنندگان ، تعاونیهای نوع جدید ، چند منظوره ، حمل ونقل ، خدمات ، صنعتی ، عمرانی ، فرش دستباف ، کشاورزی ، مسکن و معدن فعالیت دارند.

سلیمی اظهار کرد:بیش از  80 درصد آبزیان صید شده، حمل ونقل کلیه کالا های صادراتی و وارداتی از بنادر استان به کشور های حاشیه خلیج فارس و بلعکس، 100درصد حمل و نقل دریایی مسافر و بار از آب های سرزمینی، تولید 80 درصد گوشت مرغ استان، توزیع 70 درصد مواد سوختی مورد نیاز استان و بالغ بر 26 هزار واحد مسکن توسط بخش تعاون در استان صورت می گیرد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان شهرستان قشم را جزیره تعاونی ها معرفی کرد و افزود: عمده فعالیت‌های اقتصادی شهرستان قشم خصوصا در بخش خدمات و صیادی اعم از حمل و نقل و مسکن از طریق تعاونی‌ها صورت می‌گیرد و به این منظور یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر در این شهرستان برگزار شد.

وی با اشاره به ثبت نام452 شرکت تعاونی استان در این جشنواره تصریح کرد: هدف از انتخاب تعاونی‌های برتر توسعه و ترویج فرهنگ تعاون ، معرفی توانمندی های بخش تعاون،ایجاد انگیزه و رقابت سالم میان اعضاء خانواده بزرگ تعاون کشور،، معرفی الگوهای عملی موفق تعاونی جهت بهره‌گیری سایر تعاونی‌ها از روش‌ها، دستورالعمل‌ها و ابزارهای مدیریتی، تولیدی و…می باشد که در این راستا19 شرکت تعاونی برتر و هشت شرکت تعاونی شایسته تقدیر انتخاب شدند.

صدور کارت مرزنشینان مهم ترین مشکل تعاونی هاست

غلامرضا پاسلاری، رییس نمایندگی اتاق تعاون شهرستان قشم با بیان اینکه تعاونی ها نقش مهمی در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دارند، گفت:ایجاد مزرعه 150 هکتاری برای پرورش میگو و صدف و خیار دریایی با سرمایه گذاری چهار میلیارد تومان بدون استفاده از تسهیلات صورت گرفته و  ثبت شرکت تعاونی با 300 نفرعضو برای پرورش ماهی در قفس نیز در حال انجام است که تنها بخشی از اقدامات تعاونی ها در راستای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر پیگیری و رایزنی هایی در خصوص احداث دو کارگاه تبدیل شکر به قند  و نبات و زیتون به روغن زیتون آغاز و قراردادهایی نیز نهایی شده تا با تحقق این امر مهم گامی بلند در راستای رونق و توسعه در زمینه صادرات و همچنین تولید و ایجاد اشتغال برداشته شود.

پاسلاری صدور کارت الکترونیکی مرزنشینان، کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش را از مشکلات تعاونی ها دانست و تصریح کرد:دو مدیریتی بین منطقه آزاد قشم وجزیره از مشکلات مردم جزیره است که نیازمند پیگیری می باشد.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر