منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۲
شناسه خبر: 180723
گروه :خبر
خمسه1

مدرس تئاترگفت: می خواهیم به زبان بدن به جامعه بگوئیم اهل صلح باشید نه جنگ، سمت عدالت حرکت کنید نه ظلم. می توان بسیاری از واقعیت ها راگفت و بر افراد و جامعه تاثیر گذار بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس،  علیرضا خمسه مدرس و بازیگر تئاتر در نخستین کارگاه آموزشی بخش مناطق هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی

با بیان اینکه زبان بدن گاهی لال ترین شکل گفتن است افزود: برای استفاده از دستور زبان بدن نیاز نیست جوان، زیبا، خوش اندام باشیم بلکه می توان پیر، نازیبا و بدشکل بود اما زبانی گویا داشت.
وی با تاکید بر اینکه کارکرد این هنر(زبان بدن) تنها در تئاتر نیست بلکه در جامعه است اظهار کرد: اگر نمی توانیم در جامعه تاثیرگذار باشیم برای این است که از هنر آناتومی و ریخت شناسی بی بهره هستیم.
این بازیگر سینما و تئاتر تمرکز بر احساسات و عواطف همچنین کنترل حرکات دست و پا و بدن را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: باید کنترل اندام ها در اختیار انسان باشد و عواطفی همچون عشق، نفرت، درد، شادی، وحشت و غم و اندوه را مدیریت کنیم.
وی به ویژگی های نوع نگاه در عرصه بازیگری پرداخت و تاکید کرد: مهمترین عضو برای بازی های تلویزیونی چشم و نگاه است. ما اسیر نگاه هنرپیشه های محبوب خود هستیم. می توان با نگاه مخاطب را مسحور خود کرد و تاثیری عمیق بر وی داشت.
این استاد تئاتر و بازیگری مهمترین چالش بازیگران جوان را نداشتن تجربه اجتماعی دانست و افزود: آن ها یک زندگی سطحی را گذرانده اند و بسیاری از مشکلات واقعی زندگی را هنوز درک نکرده اند. بسیاری از آن ها از عمق وجود گرسنگی، تشنگی و درد را لمس نکرده اند. با اندوخته های عاطفی ضعیف نمی توانیم بازی های بزرگ و عمیق داشته و تماشاگر را تحت تاثیر قرار دهیم.
وی تاثیر گذارترین حالت ها در انسان را سکوت خواند و خاطرنشان کرد: بیشترین تاثیر و عاطفه از طریق سکوت منتقل می شود. اندوخته های عاطفی ما باید آنقدر غنی باشد تا بتوانیم عواطف خود را در سکوت انتقال دهیم.
مدرس تئاتر جشنواره بین المللی دانشگاهی کشور تخیل در انسان را عنصری بسیار قوی برشمرد و تاکید کرد: بازیگری خواب دیدن و تخیل با چشمان باز است. بازیگری یک مراقبه است. بازیگری دمیده شدن و حلول روح در کالبدهای مختلف است.
وی با اشاره به اینکه جزیره زیبای کیش باید کانون فرهنگی شود گفت: باور داشته باشید که تئاتر تاثیرگذار است و بر این باور پا برجا باشید. جزیره کیش پتانسیل های خوبی برای هنر دارد و اگر من به جای مسئولان فرهنگی کیش بودم برگزاری حرکت های همانند این جشنواره را از دست نمی دادم.
خمسه آرامش خلاق، تخیل و تمرکز خوب، تنفس درست، تمرینات یوگا، شنا، پیاده روی ، نظم و سحرخیزی را از مجموعه ای از مهارتهای بازیگری برشمرد و افزود: ما آرامش خلاق داریم نه اضطراب خلاق. ما بازیگرانی داریم که فکر می کنند اضطراب به آنان دست مایه قوی در بازیگری می دهد.
وی همنوایی با طبیعت را مهم خواند و گفت: بیایید با طبیعت همنوا شویم، طبیعت می گوید بیداری، فعالیت، طراوت. ما عنصری از طبیعت هستیم و خواب و هشیاری ما باید همانند طبیعت باشد و با طبیعت همراه شویم.
بخش مناطق هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی کشور با برگزاری نخستین کارگاه آموزشی پانتومیم و زبان بدن با حضور علیرضا خمسه مدرس و بازیگر تئاتر و سینما و چهار اجرا به میزبانی جززیره کیش در سالن هتل شایگان آغاز به کار کرد.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی