منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶
شناسه خبر: 353410
گروه :خبر
photo_2016-09-03_08-01-58

رئیس اداره آموزش و پرورش جاسک گفت: با به حد نصاب نرسیدن تعداد دانش آموزان در کوه مبارکه مدرسه متوسطه این روستا در سال تحصیلی جاری تاسیس نمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ابراهیم کریمی،رئیس اداره آموزش و پرورش جاسک در گفتگو با خبرنگار مکران نیوز اظهار داشت: در سال های تحصیلی 93و 94 اداره آموزش و پرورش استان هرمزگان برنامه های خوبی در مقابله با ترک تحصیل و بازمانده از تحصیل اجرا کرده که آموزش و پرورش جاسک هم در این سالیان اخیر توانست رتبه خوبی از لحاظ جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل و ترک تحصیلی دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه بدست آورد .

کریمی گفت: در سال گذشته برای مقابله با ترک تحصیل و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل در مناطق دوردست و صعب العبور روستایی 10 مدرسه متوسطه اول از طریق غیر دولتی شروع به کار کرده اند که از این روش فقط توانستیم 483 نفر دانش آموز را به پای سیستم تعلیم و تربیت بیارویم.

رئیس اداره آموزش و پرورش  با اشاره به نبود مدرسه متوسطه و ترک تحصیل دانش آموزان گفت: روستای کوه مبارک از مجموع سه روستای مغ قنبر ، مغ سنگر و مغ رحمت تشکیل شده است که دانش آموزان متوسطه ی این روستا ها از طریق روستا مرکزی در مدارس روستای گنگان تحصیل می کنند که با روستای کوه مبارک حدود 5 کیلومتر فاصله دارد.

کریمی ادامه داد: از طرفی برای تاسیس مدارس متوسطه در سه روستای کوه مبارک باید دانش آموزان با تفکیک جنسیت دختر و پسر به حد نصاب یعنی 60 نفر برسند این در حالی است که تمام دانش آموزان ابتدایی سه روستای کوه مبارک با احتساب دختر  و پسر 74 نفر هستند که مثلاً در پایه های هفتم پسر و دختر از هر سه روستا 5 و 4 نفر هستند که بدین صورت امکان تاسیس مدارس متوسطه در روستای های کوه مبارک وجود ندارد و آموزش و پرورش برای تحت پوشش قرار دادن این دانش آموزان از سرویس روستا مرکزی استفاده کرده است.

کریمی ادامه داد: مجموعه  آموزش و پرورش جاسک تمام تلاش خود را در جهت کاهش نرخ بازمانده از تحصیل و ترک تحصیل بکار خواهد بست همانگونه که در سال گذشته در کاهش این شاخص ها رشد داشته است چنانچه اگر در جایی از روستاها تعداد دانش آموزان به حد نصاب هم نزدیک شوند آموزش و پرورش این توانایی دارد که مدرسه متوسطه را تاسیس کند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند