منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴
شناسه خبر: 310763
گروه :خبر
daneshmand-school

مدرسه دانشمند به عنوان پایه تحول فرهنگی در بندرعباس قدیم محسوب می شد که مهد آموزش بسیاری از نخبگان استان به شمار می رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مدرسه دانشمند واقع در محله تاریخی قدیمی ترین مدرسه بندرعباس است که در سال 1322 توسط حاج محمد دانشمند،خیر فرهنگی هرمزگانی احداث شد است که دانش آموزان سراسر استان را تحت آموزش قرار می داد.

 

این مدرسه در مقطع دبستان آموزش ارائه می داد در ابتدا با چهار کلاس درس ساخته شده بود به عنوان پایه تحول فرهنگی در بندرعباس قدیم محسوب می شد که با گذشت چندسال آموزشگاه سورو بصورت دبستان کامل شش کلاسه مختلط درآمد.

 

در این مدرسه  آموزش های مکتبى و قرآنى، ریسندگى ، اهنگری، نجاری و بافندگى  ارائه می شد و دانشمند کلیه مخارج آموزشگاه اعم ازحقوق معلم ها، سایر کارکنان ، لباس و دارو و نوشت افزار دانش آموزان بطور رایگان پرداخت می نمود.

 

مدرسه دانشمند  به عنوان آموزشگاهی ملی شناخته شده و  مهد آموزش بسیاری از نخبگان استان بود که با کمک های مالی دانشمند مدیریت می شد.

 

با افزایش تقاضا برای حضور در این مرکز آموزشی تعداد کلاس های آن به 9 واحد افزایش یافت و تعدادی از نیروهای آموزگار از خارج از استان به بندرعباس آورده می شدند.

 

در سال 93نیز به همت آموزش و پرورش استان و با حضور فرزندان حاج دانشمند کلنگ احداث دو با مدرسه در مکان قدیمی مدرسه زده شد.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است