منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۷
شناسه خبر: 354781
گروه :خبر
ec806d12_5538_4f02_bdaf_8147a7bc011d

بازیگر تئاتر مینابی با اشاره به اینکه مدت‌هاست که در حوزه تئاتر یک نمایش خوب و با انرژی ندیده‌ایم؛ تصریح کرد: به دلیل عدم توجه و حمایت مسئولان در عرصه بازیگری و نمایش بسیاری از هنرمندان کار بلد خانه نشین شده اند؛ ما یک متن خوب با بازیگران خوب می بینیم که اندک نقاط ضعف و نقصان آن به خاطر کم توجهی مسئولینی است که باید توجه کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛روح الله احدی بازیگر تئاتر شهرستان میناب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده ؛افزود: از سال 1366 تئاتر آموزشگاهی با تشویق معلم هنرم ایرج داداشی آغاز کردم و درسال 68 مقام نخست آموزشگاه های استان را با نمایش «تا کجا با منی» کسب کردم و به جشنواره کشوری رامسر راه یافتم.

 

وی اظهار کرد: سال ها عضو انجمن نمایش شهر بودم و ازتجربیات اساتید مانند مرحوم ابراهیم زارعی،استاد امیدوار، استاد غلام رنجبر، استاد حسن سبحانی، حسین خوبیاری و…..شاگردی کردم.

 

مدت‌هاست که در حوزه تئاتر یک نمایش خوب و با انرژی ندیده‌ایم

 

احدی با بیان اینکه مدت‌هاست که در حوزه تئاتر یک نمایش خوب و با انرژی ندیده‌ایم؛ تصریح کرد: به دلیل عدم توجه و حمایت مسئولان در عرصه بازیگری و نمایش بسیاری از هنرمندان کار بلد خانه نشین شده اند؛ ما یک متن خوب با بازیگران خوب می بینیم که اندک نقاط ضعف و نقصان آن به خاطر کم توجهی مسئولینی است که باید توجه کنند.

 

هنر تئاتر به شدت مقدس است

این بازیگر تئاتر با تاکید بر اینکه هنر تئاتر به شدت مقدس است، گفت: این هنر از جایگاه ویژه ای برخوردار است آن را با مسائل بی ارزش مقایسه نکنیم و برای جوانان لازم است تا برای خودشناسی، خداشناسی و دیگر شناسی تئاتر را خوب بشناسند و آن را مقدس بشمارند اما متاسفانه در حال حاضر از تئاتر بهره وری سیاسی، شخصی و سلیقه ای توسط برخی هنرمندنماها می شود.

 

تئاتر روی اندیشه و حس مخاطب بسیار تاثیرگذار است

وی با بیان اینکه تئاتر پرمحتوا و پربار است و هنوز هم مخاطب دارد؛ خاطر نشان کرد: تئاتر روی اندیشه و حس مخاطب بسیار تاثیرگذار است و بدون هیچ واسطه‌ای و به‌طور مستقیم حرف خود را با مخاطب بیان می‌کند و همچنین با استفاده از هنر تئاتر می توان به انتقال مفاهیم و پیام های آموزشی در هر گروه سنی دست یافت.

 

عدم حمایت مسئولان بسیاری از هنرمندان را خانه‌نشین کرد

بازیگر تئاتر شهرستان میناب افزود: نویسنده ها وکارگردانان دراستان ما نیاز به مطالعه وتحقیق بیشتری دارند و همچنین نیازمند حمایت بیشتر مسئولان است و استان ما به خصوص شهرستان میناب همیشه حرف برای گفتن داشته است و بنده آماده هرگونه همکاری هستم.
احدی به برنامه آینده خود اشاره کرد و اذعان کرد: در حال حاظر تحقیقاتی درمورد شهرم انجام می هم که بعد از انجام تحقیقات تصمیم دارم به صورت کتاب در بیارم که در مورد تاریخ تمدن،فرهنگ، ادبیات،آداب وسنن، مهاجرت ها،اقوام و….مربوط به شهرم است که در آینده نزدیک امیدوارم این امر محقق شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است