منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶
شناسه خبر: 372417
گروه :خبر
925135
 

گفتگو/ﺭﺋﯿﺲ ﺍﻧﺠﻤﻦ ﺷﻌﺮ ﻭ ﺍﺩﺏ جاسک :

جلسات انجمن شعر جاسک تعطیل شده است/ به فکر چاپ آثار و حمایت نبودم

ﺭﺋﯿﺲ ﺍﻧﺠﻤﻦ ﺷﻌﺮ ﻭ ﺍﺩﺏ جاسک گفت: شرکت در جلسات انجمن شعر و استفاده از تجربیات دیگران در پیشرفت هر هنری موثر بوده است اما مدتی است که به دلایلی جلسات انجمن شعر تعطیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛قاسم برنده، رئیس انجمن شعر و شاعر جاسکی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده؛ اظهار کرد: از کودکی به شعر علاقه مند بودم ولی از سال 1374 متوجه شدم که می توانم شعر بگویم و اما با هدف خاصی شروع به سرودن شعر نکردم.

ذوق شاعری موهبتی خدادادی است

وی با بیان اینکه ذوق شاعری موهبتی خدادادی است؛ افزود: خداوند هیچ انسانی را بی هنر نیافریده است ولی بعضی از افراد هنرشان را کشف و تقویت می کنند و بعضی هم از کنار آن عبور می کنند.

برنده با اشاره به اینکه از نظر فرهنگی استان هرمزگان مستعد رسیدن به قله های پیشرفت است؛ بیان کرد: جوانان هنرمند این استان و همچنین شهرستان جاسک اگر مشوق و بستری را فراهم ببینند بنده معتقد هستم از حداقل امکانات نهایت پیشرفت را خواهند داشت ، همان گونه که دیدیم گروه نمایش جوانان جاسک به چه موفقیتی رسیدند که باعث افتخار است .

به فکر کسب در آمد در زمینه هنری نبودم
شاعر جاسکی تصریح کرد: برای کسب در آمد به سراغ حرفه هنری نرفتم برای دلم شعر می گویم و هیچگاه در فکر کسب در آمد نبوده ام ، از آنجایی که تقریبا همه سروده های بنده آیینی هستند و حتی بعضی از نوحه هایی که برخی اوقات در شهر ما توسط مداحان خوانده می شوند نمی دانند تعدادی از آنها را این حقیر نوشته ام .

وی به مشوق های خود در عرصه هنری پرداخت و گفت: مشوق اصلی من خانواده ام هستند و در شکوفایی این هنر اشعاری که مادرم از کودکی با زبان های محلی ما بشاگردی و بلوچی برایم میخواند مزید بر علت است.

قصد چاپ کتاب دارم / به فکر چاپ آثار و حمایت نیز نبوده ام 
رئیس انجمن شعر شهرستان جاسک با بیان اینکه تاکنون به فکر چاپ آثار و حمایت نبوده ام ؛ اظهار کرد: به تازگی مشغول جمع آوری و دسته بندی سروده های خود هستم که اگر توفیقی حاصل آید قصد چاپ دارم .

لطافت ساحل هنر ساحل نشینان را تحت تاثیر قرار می دهد

وی ادامه داد: از آنجایی که (نیست شامی که نخوابیم به لالایی موج) همسایگی دریا و لطافت ساحل زیبایش همیشه هنر ساحل نشینان را تحت تاثیر قرار می دهد و به زیبایی هر هنری می افزاید.

مدتی است جلسات انجمن شعر جاسک تعطیل شده است
برنده با بیان اینکه شرکت در جلسات انجمن شعر و استفاده از تجربیات دیگران در پیشرفت هر هنری موثر بوده است و بنده نیز از نقد و تجربه دیگران استفاده کردم؛ خاطر نشان کرد: مدتی است که به دلایلی جلسات انجمن شعر تعطیل شده است اما طی هماهنگی با ریئس اداره ارشاد اسلامی شهرستان قرار است مجددا جلسات هفتگی ادامه پیدا کند.
انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد سواحل مکران ما را به چهارگوشه جهان وصل می کند/ احداث بزرگترین موج شکن کشور در جاسک توسط ارتش درمان به موقع ایدزعامل مهم کنترل بیماری در جامعه است / وجود ۱۰۰ هزار فرد مبتلا به ویروس ایدز ناشناس در کشور