منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
شناسه خبر: 367928
گروه :خبر
img_7590

کارشناس روابط بین الملل با اشاره به مجاهدت های مدافعان حرم در خارج از مرزها گفت: امروزمدافعان حرم امنیت ملی را تأمین کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛مهدی زارع ،استاد روابط بین الملل دانشگاه لارستان در یادواره شهدای مدافع حرمبا بیان اینکه مدافعان حرم در امواج بلا قرار گرفته اند که همه هستی خود را برای رضای خدا گذاشته اند، افزود:اگر مدافعان حرم نبودند ما باید امروز در شهرهای ایران با داعش نبرد می کردیم وآنها مرزهای ما را در داخل کشورهای عراق وسوریه می بینند واین است که آرامش وامنیت امروز را مرهون آنها هستیم.

استاد روابط بین الملل دانشگاه لارستان اظهار کرد:طرح راهبردی قدرت های بزرگ در خاورمیانه همیشه سعی بر نشان دادن قدرت خود دربرابر کشورهای منطقه بوده است واینکه کشوری در راستای اهداف خود را داشته باشند تا بتوانند از هجمه ها علیه استکبار بکاهند.

وی افزود اگر مدافعان حرم حضور نداشتند یک دولتی خشن به نام داعش شکل می گرفت که حذف آن بعد از شکل گیری امکان پذیر نبود.

زارع ادامه داد: داعش با خیال اینکه یک دولت سنی شکل خواهند در پی شکل ریزی یک حکومت بودند واین درحالی بود که علمای اهل سنت از جمله دانشگاه الازهر مصر از آنها اعلام برائت جست ومخالفت خود را با آنها اعلام نمود.

وی سیاست های داعش را بدنام کردن اسلام دانست وگفت:آنها برای بدنام کردن اسلام ومهار جمهوری اسلامی دست به این اقدامات خشن زدند که با مقاومت مدافعان حرم روبرو شده اند و هر روز شاهد عقب نشینی آنها هستیم.

این کارشناس روابط بین الملل خاطرنشان کرد:اینکه هر روز داعش را ضعیف تر می بینیم این است که سیاست های جمهوری اسلامی وسیاست های مقام معظم رهبری جلوی آنها را گرفته است ودولت های عربی باید قدردان ایران اسلامی باشند .

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد