منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۸
شناسه خبر: 337814
گروه :خبر
hormoz

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: هرچند تهدیدهای کشورهای منطقه هیچ گاه نتوانسته است برای ایران عملیاتی شود اما عقل و منطق حکم می کند که در شرایط خاص منطقه و دشمنی های استکبار جهانی با ایران، بنیه دفاعی کشور تقویت شده وبودجه افزایش پیدا کند نه اینکه کم شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در خصوص پیشنهاد کاهش اعتبارات دفاعی از سوی دولت اظهار داشت: پیشنهاد حذف تبصره 22 لایحه بودجه 95 در لایحه اصلاحیه بودجه 95 که از سوی دولت ارائه شده است، تعجب نمایندگان به ویژه اعضای کمیسیون امنیت ملی را برانگیخته است.

 

وی با یادآوری این نکته که این پیشنهاد حذف تبصره ای است که بودجه ای را برای تقویت بنیه دفاعی کشور پیش بینی کرده است خاطرنشان کرد: در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران با تهدیداتی از سوی استکبار جهانی و کشورهای وابسته به آن‌ها رو به رو شده است، کاهش بودجه دفاعی منطقی نیست.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: هرچند تهدیدهای کشورهای منطقه هیچ گاه نتوانسته است برای ایران عملیاتی شود اما عقل و منطق حکم می کند که در شرایط خاص منطقه و دشمنی های استکبار جهانی با ایران، بنیه دفاعی کشور تقویت شده و بودجه افزایش پیدا کند نه اینکه کم شود.

 

نقوی حسینی همچنین گفت: نمایندگان و اعضای کمیسیون امنیت ملی با چنین پیشنهادی موافق نیستند و تأکید نمایندگان بر تقویت بنیه دفاعی کشور است که در کمترین حالت اگر این بودجه افزایش پیدا نکند، کاهش هم نباید داشته باشد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: بودجه نظامی و دفاعی کشورهایی که حتی جمعیت آنها بسیار کمتر از ایران بوده و حتی کشورهایی با چند میلیون جمعیت، بسیار بیشتر از ایران بوده و حتی درمواردی به جند برابر هم می رسد.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با بیان این نکته که اکثریت نمایندگان با این پیشنهاد مخالف هستند اظهار داشت: در جلسه بعدی کمیسیون امنیت ملی این پیشنهاد مطرح می شود و قرار است در آن جلسه این پیشنهاد مطرح شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود