منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۳
شناسه خبر: 300485
گروه :خبر
hormoz

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا و وزیر خارجه انگلیس طرح پیشنهادی بشار اسد رئیس جمهور سوریه مبنی بر برگزاری انتخابات زودهنگام در سوریه را رد کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ «الیزابت ترودو» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طی سخنانی به اظهارات «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه مبنی بر برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری در کشورش در صورت خواست مردم، واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش الیزابت ترودو در همین زمینه تصریح کرد: کاخ سفید با بررسی پیشنهاد بشار اسد در خصوص برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری در سوریه مخالف است.

وی در ادامه با بیان اینکه آمریکا به حمایت خود از فرآیند انتقال سیاسی قدرت در سوریه ادامه می دهد، افزود: واشنگتن از فرآیندی که به منظور تعیین شکل انتقال قدرت در سوریه صورت بگیرد، حمایت می کند و آمریکا بر این فرآیند نظارت می کند.

در همین راستا «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس نیز در موضعی مشابه آمریکا درخواست کرد که دولتی در سوریه بدون حضور بشار اسد تشکیل شود. وی همچنین از طرح بشار اسد مبنی بر تشکیل دولت وحدت ملی در سوریه انتقاد کرد.

گفتنی است بشار اسد پیش از این در مصاحبه ای گفته بود که انتقال سیاسی به معنای انتقال از قانون اساسی کنونی به قانون اساسی جدید است. وی همچنین بر تشکیل دولت وحدت ملی متشکل از نمایندگان همه گروه های سیاسی با هدف نگارش قانون اساسی جدید تاکید کرده بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است