منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
شناسه خبر: 322454
گروه :خبر
13941114000191_PhotoA

فرمانده میدانی ارتش سوریه در داریا خبر داد، شماری از مخالفان مسلح دولت اسد در این شهر یکی پس از دیگری با گریختن از صفوف تروریست ها خود را تسلیم ارتش سوریه کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک فرمانده میدانی شهر داریا در ریف دمشق در سوریه تاکید کرد: شماری از مخالفان مسلح شهر داریا که خواهان تحویل سلاح‌هایشان به دولت سوریه هستند به صورت انفرادی با شخصیت‌های خارج از شهر تماس گرفته و از آنها خواستند بین آنها و نیروهای ارتش سوریه که در اطراف شهر مستقرند، میانجیگری کنند.

وی افزود: این مخالفان مسلح خواهان یافتن راه گریزی برای خروجشان  از صفوف گروه‎های مخالف مسلح سنگر گرفته در مرکز شهر بودند تا با تحویل سلاح‌هایشان به زندگی طبیعی بازگردند.

این فرمانده میدانی با اشاره به قبول این وساطت از سوی ارتش سوریه گفت: نظامیان سوری خروج افراد مسلح را تسهیل و آنها را به طرف‌های ذیربط تحویل دادند تا ضمن تسویه وضعیت خود به زندگی طبیعی به دور از خونریزی و حملات تروریستی بازگردند.

وی افزود: گروه‌های مسلح حاضر در داریا با سوء استفاده از وضعیت آتش‌بس فوریه گذشته تجدید قوا کرده و حضور خود را در داریا تقویت کردند زیرا ارتش ترکیه استحکامات و تجهیزات نظامی آنها را قبل از آتش‌بس نابود کرده بود.

این فرمانده میدانی گفت: استحکامات مخالفان مسلح در داخل داریا به آنها اجازه قدرت نمایی داده به گونه ای که بارها با نقض آتش بس در این منطقه به مواضع ارتش سوریه حمله کردند و به همین دلیل نیروهای ارتش باید به تخلفات گروه های مسلح پاسخ بدهد.

وی  تاکید کرد: پایبندی دولت سوریه به ترک مخاصمه ماموریت آزادسازی شهر داریا را دشوار ساخته چرا که ارتش سوریه اجازه حمله به شهر را نداشته و از پشتیبانی هوایی برای این کار برخوردار نیست.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است