منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۲
شناسه خبر: 291704
گروه :خبر
IMG_6461

رئیس دادگستری پارسیان با اشاره به اهمیت محیط زیست ومنابع طبیعی گفت:محیط زیست ومنابع طبیعی یک بستر ویک زمینه برای زندگی بهتر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر ؛ عباسی رئیس دادگستری پارسیان در نشست ادارات متولی منابع طبیعی شهرستان گفت:دایره منابع طبیعی صرفا در حد یک اداره ونهاد نیست بلکه یک وظیفه عمومی است که در اختیار چند اداره قرار گرفته که به عنوان جانشین ونیابت از سایر نهاد های دولتی در حال خدمت هستند.

 

رئیس دادگستری پارسیان خاطرنشان کرد:منابع طبیعی اعم از آب،خاک وپوشش های گیاهی آن چنانی که در قانون اساسی نیز آمده است جزء ثروت های عمومی وخدادادی قرار می گیرد و ارتباطی صرفا به یک نسل ندارد وبه همه نسل ها تعلق می گیرد.

 

عباسی با بیان تکلیف در قبال منابع طبیعی افزود: همه ما وظیفه داریم که رکن امانتداری وامانت پذیری را درمورد این نعمت الهی به احسن وجه انجام دهیم و وقتی که به منابع طبیعی از منظر نعمت نگاه کنیم،در نعمت نباید اسراف صورت پذیرد برای اینکه حرام است.

 

وی با بیان ویژگی ها و اهمیت منابع طبیعی و درخت گفت:هنگامی که به بیان طبیعت می پردازیم اولین چیزی که در ذهن ما تداعی می شود درخت است و درخت چیزی است که درآیات متعدد قرآن کریم بیش از ۲۶ بار به آن اشاره شده و حتی در بعضی از سوره ها خداوند متعال به درخت سوگند یاد کرده که این نشان از اهمیت درخت و منابع طبیعی را نشان می دهد.

 

رئیس دادگستری شهرستان پارسیان ادامه داد:ازلحاظ علمی جدای از بحث زیست محیطی و اخلاقی محققان به این نتیجه رسیده اند که یک درخت علاوه بر تولید اکسیژن،۴برابر دی اکسید کربن هوا رانیز تصفیه می کند وبیش از ۱/۵برابر ذرات گرد وغبار را جذب و هوا را سالم وپاکیزه نگه می دارد.

 

عباسی با احساس نارضایتی از تخریب محیط زیست عنوان داشت: ما از تخریب و نابودی محیط زیست به هیچ وجه راضی وخرسند نیستیم،زیرا تخریب محیط زیست نهایتا تخریب ونابودی نسل بشر را در پی خواهد داشت.

 

وی تصریح کرد: در حفظ کاربری اراضی،ماده ۱۰ قانون می گوید که مأموران جهاد کشاورزی اگر اقدامات وعملیاتی را دیدند که منافی با بحث کاربری اراضی کشاورزی دارد می توانند رأسا با گزارش به نهادهای متولی خودشان اقدام کنند، ونیروی انتظامی مکلف است با نهادهای مرتبط نهایت همکاری را داشته باشند.

 

عباسی افزود:اگر این نهادها ونیروی انتظامی کارآمدی واقتدار لازم را درجلوگیری وبرخورد با تجاوزکنندگان به محیط زیست نداشتند،پشتوانه قوی تری به نام دستگاه قضا وجود دارد که با صدور احکام قاطع ، محکم ،مستدل و مستند قطعا نسبت به برخورد با این گونه متجاوزین اقدام جدی صورت خواهد داد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است