منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۴ - ۸:۵۸
شناسه خبر: 197232
گروه :خبر
6069

مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی هرمزگان گفت:محورهای مواصلاتی بندرعباس به بندرشهید رجایی و بندرعباس به سیرجان پرترددترین و حادثه خیز ترین محورهای استان هرمزگان می باشند.

علیرضا مجرد،مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به آمار تصادفات در جاده های استان گفت:در سال 93 بالغ بر 2 هزار و 951 فقره تصادف در جاده های استان رخ داد که نسبت به سال گذشته کاهش 9 درصدی داشته است.
وی اظهار کرد:از این میزان تلفات ثبت شده در جاده های برون شهری و درون شهری توسط پزشکی قانونی استان 330 مورد تایید شده  بوده که نسبت به سال 92 با کاهش 43 نفری تلفات  5/ 11 کاهش داشته  است.

مجرد بااشاره به انجام قاچاق سوخت و انسان توسط وانت بارها افزود:در سال 93در بخش ایمنی و تجهیز توسط ناوگان وانت باری20 نفرجان خود را از دست دادند که نسبت به سال گذشته با کاهش تلفات 5/54 روبرو بودیم و در سطح کشور رتبه دوم تلفات وانت بارها را داشته ایم.
این مسئول  با اشاره به جان باختن 11 نفر افاغنه غیر مجاز در محور استان بیان داشت:در سال 93 در بخش قاچاق انسان 330نفر جان باختند که نسبت به سال 92 کاهش داشته است لذا استان های مرزی باید  کنترل های لازم را بروی ورود اتباع غیر مجاز به کشور داشته باشند چرا که در محورهای مواصلاتی برای مردم مشکل ایجاد می کنند.
وی تصریح کرد: در بخش سرنشینان وسایط نقلیه یک هزار و 111 نفر سرنشین جان خود را از دست داده اند که نسبت به سال 92 کاهش17/2 درصدی داشته و هرمزگان در این بخش در کشور رتبه پنجم را دارد.

مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی استان با بیان اینکه در سال گذشته 45 نفر عابر پیاده جان خود را از دست داده اند، عنوان داشت: نسبت به سال 92 کاهش  13/5 داشته و در کشور رتبه 15 را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: در سال 39 در ارتباط با راکبین موتور سیکلت یک هزار و 303 نفر جان خود را از دست داده اند که نسبت به سال قبل 18/8 درصد افزایش داشته و رتبه 24 کشور را دارا است.

مجرد تاکید کرد:ازمجموع تلفات تصادف با ادوات کشاورزی 4 نفر  جان باخته اند که با رتبه 29  کشوری درجایگاه بدی قرار داریم.

وی با بیان اینکه 112 نفر بر اثر واژگونی وسایل نقلیه جان خود را از دست داده اند، افزود: نسبت به سال 92 کاهش 3/4  درصدی داشته است.

مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی استان با اشاره به اینکه  152 نفر در از مجروحین در محل حادثه جان خود را از دست داده اند،گفت:این میزان نشان دهنده آمار تلفات 50 درصدی در محل حادثه است و نسبت به سال قبل 16درصد کاهش داشته ایم.

وی افزود: این آمار نشان دهنده شدت تصادفات و سرعت بالای تصادفات در استان است که در کشور جایگاه ششم را دارا هستیم.

مجرد ادامه داد:از مجموع تلفات در سال گذشته 138 نفر در شب هنگام جان دادند که نسبت به سال 92 کاهش 5/3 درصدی و رتبه 18 را داشته است.

وی تصریح کرد: 224 نفر از مجروحین تصادفات در سطح استان به بیمارستان منتقل شدند که 16/1 کاهش یافته و رتبه استان در کشور  25 بوده است.

این مسئول بیان داشت: در سال 93 در بخش مسافری وسایل نقلیه عمومی13 نفر جان دادند که نسبت به سال قبل خود کاهش 27/8 درصدی داشته و رتبه هفتم در کشور  را به خود اختصاص داده است.

مجرد با بیان اینکه بیشترین تردد ها در محورهای مواصلاتی بندرعباس به بندرشهید رجایی و بندرعباس به سیرجان انجام می شود،اظهار داشت:هرچه تردد بیشتر باشد میزان تصادفات افزایش پیدا می کند که باید تدبیر ویژه اندیشیده شود.

مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی استان با اشاره به تدابیر ویژه مدیریت کنترل و نظارت از طریق سیستم های هوشمند، تاکید کرد: به لحاظ گستردگی محورهای استان حضور فیزیکی پلیس برای رسیدگی به تردد ها کفایت نمی کند لذا در محور های اصلی از دوربین های کنترل نظارتی و محورهای روستایی که ایمنی کمتری دارد نظارت فیزیکی بیشتر استفاده می شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر