منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۳
شناسه خبر: 179850
گروه :خبر
13940201000513_PhotoA

دادگاه جنایی قاهره، رئیس‌جمهور برکنارشده مصر را به تحمل ۲۰ سال زندان محکوم کرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در اولین جلسه صدور حکم علیه «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر در پرونده حوادث کاخ اتحادیه، رئیس جمهور برکنار شده مصر به تحمل 20 سال زندان محکوم شد.

دادگاه جنائی قاهره مرسی را به تحریک برای قتل معترضان متهم کرده بود، قاضی این دادگاه همه متهمان را از اتهام قتل عمد تبرئه کرد و آنها را در اتهام قدرت نمایی گناه کار دانست.

علاوه بر مرسی محمد البتاجی و عصام العریان از دیگران رهبران اخوان المسلمین نیز به تحمل 20 سال زندان محکوم شدند.

پیشتر کارشناسان معتقد بودند با توجه به احکام سنگینی که تا کنون نهاد قضائی مصر علیه سران اخوان المسلمین صادر کرده، مرسی دست حکم به اعدام محکوم خواهد شد.

بعد از 20 ماه از برکناری مرسی به وسیله ارتش و زندانی بودن رئیس جمهور برکنار شده مصر در این مدت؛ اولین پرونده از میان پنج پرونده‌ای است که حکم آن صادر شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است