منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۹
شناسه خبر: 186163
گروه :خبر
13940206000497_PhotoA
 

اعلام حکم اولیه

محمد مرسی به اعدام محکوم شد

دادگاه جنایی قاهره، رئیس‌جمهور سابق و مفتی سرشناس این کشور که رهبر معنوی اخوان‌المسلمین بود را به اعدام محکوم کرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دادگاه مصر امروز «محمد مرسی» و  چند تن دیگر از رهبران اخوان المسلمین مصر را به دلیل جاسوسی برای حماس به اعدام محکوم کرد و این حکم برای تائید نهایی به مفتی مصر ارجاع داده شد.

همچنین یوسف قرضاوی نیز در این دادگاه به اتهام دست داشتن در ناآرامی‌ها به اعدام محکوم شد و این حکم نیز برای تائید نهایی به مفتی مصر ارجاع داده شد.

خبرنگار روزنامه تایمز در این باره خبر داد که حکم مفتی مصر درباره احکام اعدام دوم ژوئن اعلام خواهد شد.

امروز جلسه محاکمه مرسی و 150 نفر از اعضای اخوان المسلمین به دلیل دست داشتن در حمله به زندان وادی نطرون و جاسوسی برای حماس برگزار شد.

خبرهای تازه حاکی از آن است که دادگاه مصر پرونده 108 نفر را در این باره را به مفتی مصر ارجاع داده است. بارزترین این افراد مرسی، «یوسف قرضاوی» ، «سعد الکتاتنی»، «عصام العریان»، «خیرات شاطر» و پسرش ، «محمد البلتاجی»، «محمود عزت»، «صلاح عبدالمقصود» و «احمد رجب سلیمان» هستند.

در هیمن راستا دادگاه قاهره «حسن سلامه» اسیر فلسطینی و تعداد دیگری از اسرای فلسطینی را نیز به اعدام محکوم کرد و پرونده آنها را به مفتی ارجاع داد. در این بین اسامی چند شهید گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس از جمله «رائد العطار» و «تیسیر ابوسنیمه» نیز دیده می‌شود.

پسر مرسی: اخوانی‌ها به پا خیزید

در اولین واکنش به حکم اعدام اولیه محمد مرسی، «اسامه» پسر او در صفحه فیس‌بوک خود حامیان اخوان‌المسلمین را به اعتراض فرا خواند و نوشت: اخوانی‌ها (علیه این حکم) به پاخیزید.

حماس: حکم صادر شده «تأسف بار» است

«سامی ابوزهری» سخنگوی حماس حکم صادر شده اولیه در این خصوص را «تاسف بار» خواند.

ابوزهری حکم مذکور را سیاسی و نقطه‌ای تاریک در تاریخ قضائی مصر توصیف کرد و افزود در این حکم حتی تعدادی از اسرا و شهدای مقاومت نیز به اعدام محکوم شدند.

وی تصریح کرد از احکام صادر شده در این باره نگران نیستیم و برخی از فلسطینی‌هایی که حکم علیه آنها صادر شده در طول زندگی خود وارد مصر نشده‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است