منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۵
شناسه خبر: 183522
گروه :خبر
13931120000586_PhotoA

پایگاه رسمی «جشنواره جهانی فیلم مونترال» در خبری اعلام کرد «اتفاق سال ۲۰۱۵» این جشنواره نخستین اکران جهانی فیلم محمد(ص) خواهد بود.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پایگاه رسمی «جشنواره جهانی فیلم مونترال» در خبری اعلام کرد «اتفاق سال 2015» این جشنواره نخستین اکران جهانی فیلم محمد(ص) خواهد بود.

این جشنواره با اشاره به آخرین فیلم ساخته شده توسط مجید مجیدی اعلام کرده است افتتاحیه نسخه آتی این جشنواره که سی‌ونهمین دوره آن است با این فیلم خواهد بود.

پایگاه رسمی جشنواره جهانی مونترال کانادا در ادامه خبر خود به داستان این فیلم 171 دقیقه‌ای به بودجه 50 میلیون دلاری آن به عنوان گران‌قیمت‌ترین فیلم ایرانی ساخته شده در 5 سال اشاره کرده است.

این پایگاه به نقل از «سرژ لوزیک» رئیس این جشنواره نوشته است: فیلم‌های زیادی درباره چهره‌های موثر ادیان بزرگ جهان مانند عیسی(ع)، موسی(ع) و بودا ساخته شده است اما این دومین ساخته حماسی بنیانگذار اسلام است.

این پایگاه همچنین به حضور متعدد مجیدی در این جشنواره در سال‌های گوناگون اشاره کرده و عنوان کرده که قرار است او و اعضای مهمی از بازیگران و تیم سازنده او را همراهی کنند.

این پایگاه سپس به خلاصه داستان این فیلم اشاره کرده و حضور بازیگران مطرح سینمای ایران و همچنین همکاری با چهره‌هایی چون ویتاریو استورارو، روبرتو پنینی، اسکات اندرسون، جیانتو دروسی و ای‌آر رحمان را برای این فیلم مهم ارزیابی کرده است.

به گزارش فارس، جشنواره جهانی فیلم مونترآل 27 آگوست تا 7 سپتامبر 2015(5 تا 16 شهریور) در این شهر کانادایی برپا می‌شود.

برپایه این گزارش، نخستین حضور جشنواره‌ای فیلم محمد(ص) در حالی است که قرار بود این فیلم برای نخستین بار در بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر به نمایش درآید که این اتفاق رخ نداد.

این فیلم همچنین قرار بود در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین به نمایش درآید که به علل فنی از حضور در آن جشنواره بازماند.

به نظر می‌رسد حضور فیلم محمد(ص) در یک جشنواره در کانادا و منطقه آمریکای شمالی راه را برای اکران آن را در این منطقه و قرار گرفتن در لیست نامزدهای اسکار هموار می‌سازد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است