منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹
شناسه خبر: 341750
گروه :خبر
13940806000290_PhotoA

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: برای انتخاب المپیکی‌ها از بین خوب و خوب‌تر انتخاب کردم و کشتی‌گیر بد نداشتیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فارس، محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در پایان تمرین امروز فرنگی‌کاران گفت: 63 دلاور در کاروان ورزشی ایران داریم که همه باید برای موفقیت آنها دعا کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد بار اصلی مدال‌آوری روی دوش کشتی فرنگی باشد، گفت: نه اینطور نیست. ان‌شاءالله تیراندازی بانوان در روز اول طلسم را می‌شکند. فرنگی‌کاران هم در این مدت تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتند. هرچند تحت فشار هستند و تمرینات سنگینی را پشت سر گذاشته‌اند اما به آنچه مدنظرمان است نزدیک شده‌اند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. امیدوارم نتایج به گونه‌ای رقم بخورد که کشتی آزاد هم با کسب چند مدال طلا همراه با کشتی فرنگی افتخارآفرین شویم. برای کل کاروان ایران از جمله وزنه‌برداری، تکواندو و تیراندازی رشته‌هایی هستند که شانس مدال دارند.

محمد بنا درباره ترکیب نهایی فرنگی‌کاران برای حضور در بازی‌های المپیک گفت: در هر وزن 20 کشتی‌گیر خوب حضور دارند که نمی‌توان هیچ کدام از آنها را دست کم گرفت چراکه از فیلترهای عبور کردند و بهترین‌های اوزان خود هستند. کار و رقابت بسیار سختی داریم و تنها باید روی موفقیت تمرکز کنیم. امیدوارم در روز المپیک بچه‌ها روز خوب‌شان باشد و ما هم در کنار تشک بتوانیم آنها را کمک کنیم.

وی درباره احتمال ناداوری در بازی‌های المپیک مانند دوره قبل گفت: به هر حال این موضوع هم جزئی از کشتی است و همواره با چنین مسائلی روبرو بوده‌ایم. همواره به بچه‌ها می‌ گویم از نظر اجرایی قدرتی در فدراسیون جهانی کشتی نداریم و باید از نظر فنی خودمان را آنقدر قوی کنیم که اجازه دخالت به داوران را ندهیم. به هر حال کاری نمی‌توان کرد و باید قابلیت‌های خودمان را بالا ببریم و فرم مبارزاتی کشتی‌گیران ما به گونه‌ای باشد تا بهانه‌ای دست داوران ندهند تا از اعمال نفوذ جلوگیری کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی عنوان کرد: تمام فرنگی‌کاران شانس کسب مدال دارند اما همه چیز به شرایط روز مسابقه بستگی دارد.

وی درباره قرار دادن رامین طاهری در کنار اخلاقی در وزن 85 کیلوگرم گفت: برای اینکه به اخلاقی تلنگری بزنیم و با توجه به اینکه از فضای تمرینات عقب بود این کار را کردیم. خوشبختانه در این مدت شرایطش روز به روز بهتر شد و نفر اعزامی در این وزن اخلاقی خواهد بود.

محمد بنا در پاسخ به این سوال که شرایط کدامیک از فرنگی‌کاران را بهتر می‌بیند، گفت: هر کدام از بچه‌ها توانایی‌های خودشان را دارند و با توجه به حریفان‌شان تمام آنها را بهتر می‌بینند. به هر حال یک روی هر مسابقه برد است و روی دیگرش باخت اما مطمئنم که شکست‌های ما نمی‌تواند به خاطر برتری حریفان‌مان باشد و ممکن است به خاطر داوری باشد یا اشتباهات خودمان اما در مجموع همه خوب هستند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی همچنین گفت: همه باید برای موفقیت در المپیک همدل باشیم و تمام کاروان ایران در المپیک موفق باشیم. در لندن عده‌ای می‌گویند نتایج ما معجزه بوده است در حالی که چنین چیزی نیست بلکه آن سه مدال طلا حاصل غیرت و تلاش بچه‌ها بود. هیچ زمان نمی‌توان کسب مدال طلا را شانسی دانست. بچه‌ها با دلاوری خود 4 سال قبل حماسه آفریدند نه معجزه و خلق دوباره این حماسه بسیار شیرین‌تر از اولینش است. امیدوارم تعداد مدال‌های طلای آزاد هم زیاد شود تا با هم و با دست پر به ایران بازگردیم.

وی درباره انتخاب نفرات تیمش برای حضور در المپیک تصریح کرد: هیچ کدام از نفراتی که از تیم بیرون ماندند ضعیف و بد نبودند. وقتی می‌‌گوییم کشتی فرنگی رشد کرده است و بهترین تیم دنیا است منظورمان تمام نفرات است نه تنها یک یا دو نفر به هر حال وظیفه ایجاب می‌کند که از بین خوب و خوب‌تر یک نفر را انتخاب کنیم و انتخاب من هم همین گونه بود. دلیل نمی‌شود نفراتی که انتخاب نشدند بد باشند اما اقتضای شرایط المپیک چنین انتخابی بود. تمام آنها سال‌ها برای کشتی زحمت می‌کشند و بعد از المپیک هم همچنان میدان برای افتخارآفرینی آنها وجود دارد.

انتهای پیام/

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است