منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۲
شناسه خبر: 219241
گروه :خبر
13930618000421_PhotoA

نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم کشورمان در رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان با پیروزی در چهارمین دیدارش مقابل حریف رومانیایی گام به نیمه نهایی گذاشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان که از ساعت 21:30 شب گذشته (پنجشنبه) به وقت ایران در شهر لاس وگاس آمریکا آغاز شده است، سیداحمد محمدی نماینده وزن 65 کیلوگرم با پیروزی در چهارمین دیدارش گام به مرحله نیمه نهایی گذاشت و نخستین سهمیه المپیک را برای ایران به ارمغان آورد.

در وزن 65 کیلوگرم که 47 کشتی گیر وزن کشی کرده اند، محمدی در دور اول با نتیجه 12 بر صفر (با ضربه فنی) مقابل داوید هابات از اسلوونی به پیروزی دست یافت و راهی دور دوم شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 6 بر صفر فرانکلین مارین کاستیلو از کوبا را شکست داد و به دور بعد رفت.

محمدی در دور سوم هم با نتیجه 5  بر 4 از سد برنت مت کالف، قهرمان بازی های پان امریکن از آمریکا گذشت و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 6 بر یک گئورگ بوکور از رومانی را شکست داد و با حضور در نیمه نهایی موفق به کسب سهمیه المپیک شد. محمدی برای حضور در فینال با فرانک چامیزو، کشتی گیر کوبایی الاصل ایتالیا و نایب قهرمان بازی های اروپایی مبارزه خواهد کرد.

 از حوادث مهم این وزن می توان به پیروزی فرانک چامیزو، کشتی گیر کوبایی الاصل ایتالیا و نایب قهرمان بازی های اروپایی در مرحله یک شانزدهم نهایی با نتیجه 4 بر 3 مقابل ماگومدمراد گادجی یف، کشتی گیر روسی الاصل لهستان و دارنده مدال نقره بازی های اروپایی در وزن 70 کیلو اشاره کرد.

در دیگر حادثه مهم این وزن دیدار جذاب و دیدنی طغرل عسگروف، دارنده مدال طلای بازی های اروپایی و قهرمان المپیک لندن از آذربایجان با داوید صفریان، قهرمان 2013 جهان از ارمنستان با نتیجه 8 بر 2 به سود عسگروف به پایان رسید، اما عسگروف در یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر 5 مغلوب فرانک چامیزو شد تا این کوبایی الاصل که برای ایتالیا کشتی می گیرد به نوعی انتقام فینال بازی های اروپایی را از حریف آذری گرفته باشد.

مصطفی کایا نفر سوم بازی های اروپایی از ترکیه نیز در همان دور اول با نتیجه 16 بر 6 مغلوب یرلان بیک از چین شد که با شکست کشتی گیر چینی در مرحله بعد مقال مت کالف آمریکایی، کایا از گردونه مسابقات کنار رفت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان