منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۲
شناسه خبر: 241573
گروه :خبر
13940221000448_PhotoA

به هر حال فیتیله‌ای‌ها و صداوسیما از مردم عزیز آذری‌زبان رسما عذرخواهی کردند و این قشر از مردم آنقدر باگذشت هستند که با اقداماتی که صورت گرفت، عذرخواهی فیتیله‌ای‌ها را بپذیرند و از مسئولان صدا و سیما بخواهند آنها را دوباره به تلویزیون بازگردانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، صادق زیباکلام استاد دانشگاه طی یادداشتی در روزنامه آرمان نوشت: هفته پیش بود که در برنامه کودک و نوجوان «فیتیله» یک اشتباه فاحش و توهین‌آمیز باعث عکس‌العمل هموطنان آذری‌زبانمان و متعاقب آن تعطیلی برنامه فیتیله و حتی توبیخ و اخطار و برکناری چند مدیر صداوسیما شد.

اما اینکه فیتیله‌ای‌ها را محروم کنیم من به نوبه خودم رفتار صحیحی نمی‌دانم؛ چرا که فیتیله ای‌ها نزدیک به ربع قرن است که کودکان ما را سرگرم کرده‌اند و یقینا در مخیله‌شان نیز خطور نمی‌کرده است که از این رفتارشان چنین برداشت‌هایی صورت گیرد و کار به اینجا بینجامد و آذری‌زبانان ما رنجیده‌خاطر شوند که به‌یقین اگر چنین احتمالی می‌دادند هرگز دست به چنین کاری نمی‌زدند.

مسلما قصد فیتیله‌ای‌ها توهین به هموطنانشان نبوده است. سوالی که باید پرسید این است که آیا اساسا هیچ‌گونه صبغه سیاسی‌ای در برنامه‌های 24ساله فیتیله‌ای‌ها سراغ داریم؟ آیا حتی یک‌بار اتفاق افتاده است که آنها حرفی زده باشند و شعری سروده باشند که شائبه سیاسی بودن داشته باشد؟ که بتوان آن را طعنه به سیاسیون اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا، دانشگاهیان، طرفداران و مخالفان برجام یا هر قشر دیگری دانست؟

واقعیت امر آن است که با هیچ چسبی نمی‌توان فیتیله‌ای‌ها را به سیاست چسباند. اما حالا آنها به واسطه عملی که به‌هیچ‌وجه فکرش را نمی‌کردند قصد توهین‌آمیزی داشته‌ است، مورد اعتراض بحق مردم آذری‌زبان و مسئولان آن دیار و مدیران صدا وسیما قرار گرفته‌اند. در این بین باید گفت مسئولان صدا وسیما باید از این اتفاق درس بگیرند و بدانند که این علامت ناخوشایندی است.

واقع مطلب این است که باید به جای فلک‌کردن فیتیله‌ای‌ها و پرداختن به شاخ و برگ ماجرا، تامل کرد و اندکی به فکر فرو رفت و به ریشه‌های ماجرا پرداخت. دولت آقای روحانی باید از حجت‌الاسلام یونسی که عهده‌دار سمت مشاور رئیس‌جمهور در امور اقلیت‌ها و قومیت‌های مذهبی است، بخواهد که ایشان مساله را بررسی کند. به نظر من باید به جای فیتیله‌ای‌ها، آقای یونسی را مواخذه کرد؛ چراکه ایشان است که باید برای رئیس‌جمهور و مجلس درباره وضعیت اقوام گزارش ارائه کند.

به هرحال فیتیله ای‌ها وصداوسیما ازمردم عزیز آذری‌زبان رسما عذرخواهی کردند واین قشر از مردم آنقدر باگذشت هستند که با اقداماتی که صورت گرفت، عذرخواهی فیتیله‌ای‌ها را بپذیرند و از مسئولان صدا وسیما بخواهند آنها را دوباره به تلویزیون بازگردانند واین رفتار را با ارائه برنامه‌های خوب وآموزنده خود درآینده نزدیک جبران کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است