منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۲
شناسه خبر: 279833
گروه :خبر
139404141213346345627674

استان هرمزگان یکی از استان های درآمدزا برای کشور می باشد که متاسفانه سهم آن از این درآمد زایی به شدت پایین می باشد تا جایی که محروم ترین روستاهای کشور در این استان قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،در روزهایی که همگان در حال آماده کردن خود و اماکن عمومی و محل کارشان هستند تا سی و هشتمین سال تولد جمهوری اسلامی در ایران را جشن بگیرند هنوز روستایی هایی در کشورمان و به خصوص در هرمزگان هستند که امکانات اولیه یک زندگی معمولی را ندارند تا حتی بتوانند در این شادی هم میهنان خودشان را همراهی کنند.

در دوره پهلوی مردم از خیلی امکانات محروم بوده اند. قدرت سلطنت شاهنشاهی فقط به فکر جمع کردن ثروت برای خود بوده و تماما به فکر مال و اندوخته  دربار بوده است اما در این سال ها که علم این چنین پیشرفت کرده و در این دولت تمام مردمی که بعد از سی و هشت سال استقلال و اقتدار و رسیدگی به این مملکت هنوز ما شاهد این هستیم که در بعضی از مناطق حتی راه های رفت و آمد هنوز صعب العبور هستند و از داشتن لوله کشی آب و برق و… محدودند.

در این راستا با تمام جرات می توان کوتاهی کردن یکی از ارگان های مهم دولتی را گوش زد کرد.

 

با وجود آنکه هرمزگان قطب اقتصاد و قلب تجارت کشور می باشد جز مناطقی کمتر توسعه یافته و محرومی است که سهم این استان از درآمدزایی هنگفتش بسیار ناچیز است که بالغ بر 200 روستای محروم از امکانات اولیه در استان شناسایی شده است.

روستاهایی از جمله روستای شمسن، محمود آباد،دولت آباد، شب خرشک، دازکا، روستای بنه کوه، کوه بدو، هرسین، مازر مغیران که هنوز مدرسه کپری و از امکانات اولیه آب، برق، راه، مدرسه و درمانگاه محروم هستند.

در واقع استانداری مهمترین رکن در تصمیم گیری برای این مسائل بوده و ما بعد از انقلاب اسلامی و در این  سی و هشت سال که در امنیت و همبستگی با هم زندگی می کنیم، باید شاهد این کوتاهی عمیق در حق این قشر از مردم باشیم .

باعث تاسف و تاثر است در سی و هشتمین پیروزی این جمهوری غوطه ور باشیم و از خوشحالی و با غرور به خود ببالیم اما هموطنان مهربان و عزیزمان با سختی ادامه حیات می دهند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است