منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۴۶
شناسه خبر: 239286
گروه :خبر
S8030049

نبودن امکانات رفاهی مثل آب شرب مناسب وبهداشتی ،اسکان مناسب ،کمبود علوفه برای دامهایشان ،وضعیت مسکن وآبشخور دام گرفته تا عدم بازار مناسب برای عرضه دامهایشان از جمله مشکلات عشایر بخش احمدی می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم خبر، منطقه کوهستانی کوهشاه و احمدی به لحاظ موقعیت جغرافیایی  دارای آب وهوا  مساعد است که مردم این منطقه به کشا.رزی و دامداری اشتغال دارند.

دامدارانی که امرار معاششان بوسیله  چند راس گوسفند است ودرفقر وکمبود امکانات بسر می برند و بارها از بی مهری مسئولین گلایه کرده اند.

S8030045

 

دربخش احمدی بالغ بر10هزار راس دام وجود دارد وهمگی بامشکلات متعددی از جمله نبودن امکانات رفاهی مانند آب شرب بهداشتی ،اسکان مناسب ،کمبود علوفه برای دامهایشان ،وضعیت مسکن وآبشخور دام ، عدم بازار مناسب برای عرضه دامهایشان روبرو هستند.

منطقه احمدی وکوهشاه اکثرا”شغل عشایری دارد واگر دولت حمایت کنند می توانند مرکز تولید گوشت قرمز در استان باشد دیگر  نیازی به واردات گوشت از استانهای همجوار موجود ندارد.

S8030008

 

مردمانی که کمترین توقعشان سرکشی مسئولین  از عشایر است  از وضعیت راه ومسکن وبهداشت دامهایشان گلایه داشتند واز مسئولین مربوطه درخواست دارند که نسبت به این مشکلات توجه جدی داشته باشند.

یکی از دامداران کوهشایی در گفتگو با پیارم اظهار کرد:هرچند ماه باید یک تانکر آب بالغ بر200هزار تومان خریداری کنیم  وآنهم با کلی مشقت برایمان می آورند چون راه مناسب وجود ندارد دریک کلام آب بهداشتی سالم،امکانات رفاهی ،جو،علوفه دام وحمایت فروش دام ها از جمله مشکلات دامداران احمدی وکوهشاه می باشد.

S8030028

عمده ترین مشکل دامداران کوهشاهی راه ارتباطی است که باید کیلومترها راه را پیاده طی کنند تا بتوانند آب مناسب برای خود  تهیه نمایند، هرچند که نظام برای انها مدارس وبرق تهیه نموده است اما هنوز بی سرسامانی عشایر بخاطر نبود اداره امور عشایر در منطقه همچنان باقی می باشد.

امید دامداران منطقه احمدی وکوهشاه به مسئولین استان است که  وضعیت دامداران را بررسی نمایند وبدانند یک دامدار با چه مشقاتی زندگی می کند.

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان