منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۰
شناسه خبر: 222016
گروه :خبر
13940616000716_PhotoA
 

نتایج نظرسنجی مرکز «جازیجی» ترکیه نشان می‌دهد

محبوبیت حزب «اردوغان» همچنان در سراشیبی

نتایج نظرسنجی یک موسسه ترکی نشان می‌دهد که محبوبیت حزب عدالت و توسعه همچنان در حال کاهش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جدیدترین نظرسنجی در ترکیه نشان می‌دهد که میزان محبوبیت حزب عدالت و توسعه همچنان در حال کاهش است.

به نوشته «رویترز»، نظرسنجی موسسه ترکی «جازیجی» نشان می‌دهد که میزان محبوبیت حزب عدالت و توسعه همچنان در حال کاهش است.

تاکنون چندین نظرسنجی در ترکیه درباره میزان محبوبیت احزاب سیاسی شرکت کننده در انتخابات زودهنگام، انجام شده که در اغلب آنها، میزان محبوبیت حزب اردوغان در حال کاهش بوده است.

نتایج این نظرسنجی که با شرکت 5 هزار نفر برگزار شد، نشان می‌دهد که تنها 39.3 درصد از حزب عدالت و توسعه و «رجب طیب اردوغان» حمایت می‌کنند و در انتخاباتی که قرار است در اول نوامبر آینده برگزار شود به این حزب رای خواهند داد. به همین دلیل جای تردید است که حزب اردوغان بتواند پس از انتخابات مذکور نیز به اکثریت مطلق پارلمان دست یابد.

در انتخابات پیشین، حزب اردوغان 40.9 درصد آراء را کسب کرده بود اما به دلیل از دست دادن اکثریت مطلق در پارلمان نتوانست دولت تشکیل دهد و به دلیل اختلافات تشکیل دولت ائتلافی نیز میسر نشد.

این نظرسنجی که 12 و 13 سپتامبر برگزار شده، نشان می‌دهد که محبوبیت حزب جمهوری‌خواه خلق با 28.1 درصد آراء در مقایسه با نتایج انتخابات پیشین افزایش یافته است زیرا این حزب، در ماه ژوئن 25 درصد آراء را کسب کرده بود. حزب حرکت ملی نیز که سه ماه پیش 16.3 درصد رأی داست، در این نظرسنجی به 16.8 درصد آراء دست یافت. حزب دموکراتیک  خلق‌ها نیز 13.1 درصد آراء را در ژوئن به خود اختصاص داده بود به 13.5 درصد آراء در این نظرسنجی دست یافت.

نتایج نظرسنجی مرکز جازیجی به طور قابل ملاحظه‌ای با نتایج نظرسنجی ماه پیش موسسه متروپل متفاوت است. زیرا متروپل اعلام کرده بود که میزان محبوبیت حزب عدالت و توسعه افزایش یافته است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند