منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۱
شناسه خبر: 283258
گروه :خبر
IMG-20160217-WA0001

مشاور مسائل خانواده و امور مذهبی، محبت و مودت زوجین به یکدیگر را مهم‌ترین عامل و راهکار ایجاد آرامش در زندگی مشترک و تحکیم بنیان خانواده دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، حجت‌الاسلام حسین دهنوی مشاور مسائل خانواده و امور مذهبی در گفتگو با خبرنگار پیارم،در خصوص روابط زوجین با اشاره به اهمیت و جایگاه عواطف در زندگی مشترک ؛ اظهار کرد: بر اساس آموزه‌های دینی و روایی، ایجاد محبت، مودت و عشق در زندگی نیازمند مهارت‌هایی است که آگاهی زوجین از این مهارت‌ها، موجب تحکیم بنیان خانواده و رشد و تعالی همسران می‌شود.

 

وی افزود: آنچه امروزه، عالمان علم روانشناسی در جهان غرب به‌عنوان مهارت‌های عشق‌ورزی و ایجاد محبت بین زوجین مطرح می‌کنند، 14 قرن قبل در آموزه‌های دین مبین اسلام و در روایات پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) به‌ زیبایی بیان شده است.

 

دهنوی با اشاره به مهارت ارتباطی به‌عنوان یکی از مهارت‌های ایجاد محبت در زندگی تصریح کرد: در زندگی‌های کنونی، همسران مدت بسیاری را در محیط کار و خارج از خانه سپری می‌کنند و فرصت کمی را برای یکدیگر و در کنار هم بودن در نظر می‌گیرند که این موضوع خود موجب دور شدن آنان از یکدیگر و بروز مشکلات و تنش‌های متعدد می‌شود.

 

وی یادآور شد: اندیشمندان غربی به زنان و مردان توصیه می‌کنند تا با به‌کارگیری مهارت ارتباطی، زمانی را برای با هم بودن صرف کنند و این در حالی است بر اساس روایتی از پیامبر اسلام(ص) اگر زن و مرد در کنار یکدیگر بنشینند، فرشتگان الهی در کنار آنان حاضر شده و برکت و رحمت خداوند را بر آنان نازل می‌کنند.

 

نویسنده کتاب «گلبرگ‌های زندگی» دومین مهارت لازم برای ایجاد محبت در زندگی را، ارتباط کلامی بیان کرد و گفت: صحبت کردن همسران با یکدیگر، زمینه و فرصت کافی برای شناخت و آگاهی از روحیات یکدیگر را فراهم می‌کند و بسیاری از سوء تفاهمات به‌وجود آمده در زندگی را هم از بین می‌برد.

 

کارشناس و مشاوره خانواده در ادامه افزود: بر مبنای روایات دینی، نگاه مهربان همسران به یکدیگر موجب رحمت و مغفرت پروردگار است و اگر کلام محبت‌آمیزی در سخن همسران با یکدیگر گفته شود، ثواب 70 حج برای آنان در نظر گرفته می‌شود.

 

دهنوی با بیان اینکه اساس زندگی مشترک بر مبنای رسیدن انسان به آرامش قرار دارد، تصریح کرد: مهم‌ترین راهکار ایجاد آرامش و تحکیم بنیان خانواده، عشق و محبت همسران به یکدیگر است.

 

دهنوی یادآور شد: مهارت ابراز محبت از جمله مهارت‌هایی است که باید مردان در زندگی مشترک خود به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند زیرا زنان عشق‌ورز بوده و حس زیباشناختی آنان با شنیدن کلمات محبت‌آمیز برانگیخته و راضی می‌شود.

 

وی به روایتی از پیامبر اسلام(ص) درباره اهمیت ابراز محبت مردان به همسرانشان اشاره کرد و گفت: بنا بر فرموده ایشان، مردانی که همسران خود را با کلام محبت‌آمیز خطاب کرده و دوستی و عشق خود را به وی ابراز می‌کنند، هیچ‌گاه از قلب همسرانشان خارج نمی‌شوند.

 

دهنوی در ادامه افزود: مردان بنا به خصلت ذاتی خود اقتدارگرا هستند و به نقش حمایتی و تکیه‌گاه بودن خود برای خانواده بیش از هر موضوعی اهمیت می‌دهند و لازم است زنان با شناخت این ویژگی همواره برای تصدیق و تأیید رفتار صحیح و مناسب همسرانشان کوشش کنند.

 

 

وی یادآور شد: زوجین باید با شناخت خصوصیات ذاتی همسرانشان، محبت و مودت خود را در عمل هم اثبات کرده، نیازهای روحی یکدیگر را پاسخ دهند و به ایجاد آرامش در زندگی مشترک خود کمک کنند.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است