منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱
شناسه خبر: 312176
گروه :خبر
hormoz

دولت عراق مجوز فعالیت شبکه قطری «الجزیره» در این کشور را به دلیل نقض قوانین لغو و دفتر آن در بغداد را تعطیل کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ دولت عراق مجوز فعالیت شبکه قطری «الجزیره» در این کشور را به دلیل نقض قوانین لغو و دفتر آن در بغداد را تعطیل کرد.

دولت عراق، مجوز فعالیت شبکه قطری «الجزیره» در بغداد را باطل و دفتر آن در بغداد را به دلیل نقض قوانین این کشور درباره رسانه‌ها که در سال 2014 تصویب شده است، بست.

شبکه الجزیره با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به این اقدام بغداد، ضمن ابراز شگفتی اعلام کرد که همچنان به پوشش تحولات جاری در عراق پایبند است و همواره تلاش داشته که اخبار صحیح را به ملت عراق و سایر مخاطبانش در جهان عرب، ارائه کند.

در ادامه این بیانیه ابراز امیدواری شده که فعالیت دفاتر الجزیره در بغداد از سرگرفته شود زیرا چنین تصمیمی از طرف بغداد مخالف سیاست دولت عراق و پایبندی آن به تضمین آزادی بیان است.

پیش از این، در سال 2013 نیز دولت عراق شبکه الجزیره و 9 شبکه ماهواره‌ای دیگر را به تحریک احساسات مذهبی و طائفه‌ای مردم این کشور با هدف شعله‌ور کردن آتش خشونت در عراق، متهم کرده بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است