منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۵
شناسه خبر: 217440
گروه :خبر
resized_859641_519

رسم واجب عشایر نشینان منطقه غرب هرمزگان در به اجرا آوردن تیر اندازی در قلب شادامانی باعث بروز حادثه های تلخی می شود که سورها را به سوگ تبدیل می کند.

به گزارش خبرنگار    شبکه اطلاع رسانی هرمز از  بستک ، روستای نخل خین که از عشایر شهرستان بستک در آنجا زندگی می کنند رسم حادثه سازی را در عروسی‌های خود برگزار می‌کنند.

 

 

آنها حتما باید در مراسم‌ خود تیراندازی کنند و این آیین را یک رسم واجب بر خود می‌دانند ،  این مراسم که ریشه در تاریخ دارد ، بیانگر ارزش‌های اجتماعی ، رشادت‌ها و سلحشوری‌های اقوام به ویژه عشایر ایرانی است.

 

 

شب گذشته در یک عروسی در این روستا که تیر انداز در بین جمعیت قصد شلیک داشته اما در حین تیراندازی اسلحه گیر می کند و بصورت ناشیانه در بین جمعیت اقدام به رفع گیر اسلحه شکاری خود می نماید که ناگهان اسلحه بصورت ناخوداگاه شلیک شده و چندین نفر را مجروح می کند .

 

 

بنابه این گزارش ، پنج نفر در این حادثه مجروح می شوند که سه نفر از آنها بصورت سر پایی در بیمارستان فارابی بستک مداوا شدند و یک نفر به بیمارستان لار در استان فارس انتقال داده شد ، اما در این حادثه خود تیر انداز بیشترین صدمه را می بیند که پای او بشدت مجروح می شود و پس از انتقال به بیمارستان فارابی بستک و به علت خونریزی و صدمه بیش از حد به بندرعباس انتقال داده می شود که هم اکنون در وضعیت خوبی بسر نمی برد .

 

 

این دومین حادثه تیراندازی سال 94 در شهرستان بستک است که یک حادثه بد را بوجود آورد ، حادثه اول که در روستای کمشک و در حین تمیز کردن اسلحه شکاری بوجود آمد و منجر به فوت یک کودک دو ساله و مجروح شدن مادر آن کودک شد و دومین حادثه که منجر به مجروح شدن پنج نفر از همشهریان عزیزمان شد.

 

 

آیا وقت آن نرسیده است که مسئولین به فکر چاره ای اساسی برای جمع کردن سلاح های شکاری غیر مجاز باشند ، سلاح هایی که در گذشته حیات وحش ما را نابود کرد و هم اکنون که دیگر شکاری وجود ندارد و تبدیل به یک اسباب بازی در مراسمات و تفریحات دورهمی شده است.

 

بارها در مورد از بین رفتن حیات وحش در مناطق حفاظت شده بویژه منطقه ی شکارممنوع پردوئیه با انتشار اخبار آن ، به مسئولین گوشزد کردیم که اتفاقی غیر قابل جبران در حال وقوع است و برخی نژادهای نادر در حیات وحش قربانی سودها و تفریحات عده ای قانون گریز شده است .

 

 

اما اقدامی جدی را شاهد نبودیم ، حال با وجود دو حادثه در یک سال و مجروح شدن شش نفر در دو حادثه و مرگ یک کودک معصوم بدلیل عدم استفاده صحیح و عدم آگاهی از نحوه استفاده از این سلاح های غیر مجاز بوسله دارندگان آنها ، آیا شورای تامین شهرستان جمع آوری سلاح های شکاری غیرمجاز را در دستور کار خود قرار نمی دهد ؟؟

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است