منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۷:۳۸
شناسه خبر: 351049
گروه :خبر
0

شهرستان بستک با برخورداری از چندین چشمه آبگرم، مورد توجه گردشگران و علاقمندان چشمه‌های آب درمانی قرار دارد که مجتمع آب گرم فاریاب سنگویه یکی از آنهاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، شهرستان بستک با برخورداری از چندین چشمه آبگرم، مورد توجه گردشگران و علاقمندان چشمه‌های آب درمانی قرار دارد که مجتمع آب گرم فاریاب سنگویه یکی از آنهاست.

سرچشمه آب آبگرم در شمال روستا قرار دارد، این آبگرم بین اهالی منطقه بستک، لارستان و بندر لنگه معروف است و هرساله چندین هزار نفر برای درمان بیماری‌های پوستی و روماتیسم به این آبگرم رو می‌آورند و در اواخر زمستان و اوایل بهار این محل مملو از افرادی است که برای استفاده از آبگرم به این مکان می آیند. برای استفاده مسافران، تعدادی خانه‌ از سوی نیکوکاران ساخته شده ‌است، اما گاها شمار مراجعه کنندگان آنقدر زیاد می‌شود که ده‌ها چادر برپا می گردد.

چشمه آبگرم در دل کوه می‌جوشد که آب آن را به دو شاخه کرده‌اند، یک شاخه به استخر ویژه بانوان و دیگری به استخر مردان می‌ریزد.

در سال 1387 شرکت تعاونی گردشگری گلستان فاریاب سنگویه تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان تشکیل گردید و این مجتمع جهت سازماندهی به این شرکت واگذار شد. این مجتمع همزمان با ورود بخش خصوصی و تزریق منابع دولتی به یکی از مراکز مورد توجه گردشگران تبدیل شد.

زیر ساخت های گردشگردی این مجتمع از محل اعتبارات دولتی ملی و استانی توسط اداره کل میراث فرهنگی که از قبیل احداث راه، دسترسی به شبکه برق رسانی، محوطه سازی و آسفالت خیابانها می باشد، در راستای بخش خصوصی برای عملیات مجتمع هزینه گردید.

این مجتمع در زمینی به مساحت 4 هکتار در شمال شرقی روستا واقع شده و فاصله آن تا مر کز شهرستان 47 کیلومتر است و در مسیر جاده بستک به لارستان واقع می باشد. از روستای فاریاب سنگویه تا چشمه در حدود ۲ کیلومتر جاده آسفالته است و آب آن از شکاف سنگهای آهکی خارج می‌شود و آب چشمه در ردیف آبهای گوگردی است.

 

00

 

0

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است