منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳
شناسه خبر: 302500
گروه :خبر
13940615000504_PhotoA

مجتمع‌های سوخت تست راکتورهای قدرت و سوخت تست راکتور مدرن شده اراک با حضور رئیس‌جمهور رونمایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در مراسم گرامیداشت فناوری هسته‌ای از دستگاه‌های جدید زونال سانتریفیوژ ، اولترا سانتریفیوژ و مجتمع‌های سوخت تست راکتورهای قدرت و سوخت تست راکتور مدرن شده اراک رونمایی کرد.

زونال سانتریفیوژ ها بیشتر در تولید محصولات ژن درمانی و واکسن‌های ویروسی بکار می رود و می‌تواند به مدت طولانی به کار گرفته شود. از این نوع سانتریفیوژ در تولید انبوه واکسن‌هایی مانند هاری، آنفلوآنزا، هپاتیت ب و مننژیت استفاده می شود.

اولترا سانتریفیوژها برای دوران در دورهای خیلی بالا( ۵٠٠٠٠ دور بر دقیقه) طراحی شده اند و از آنها برای جداسازی در مقیاس تحقیقاتی و در زمینه های بیولوژی و بیوشیمی مانند جداسازی ذرات ریز در حد و اندازه ویروس‌ها، پروتئین ها، RNAها و DNAها استفاده می شود.

رئیس جمهور همچنین در این مراسم از سه عنوان کتاب دانشنامه حفاظت و امنیت هسته ای ، صنعت هسته ای؛ شاهکار ایرانی و برخوردهای دوگانه آژانس بین المللی انرژی اتمی با کشورهای مظنون به فعالیت در زمینه تسلیحات هسته‌ای و یا داشتن خطاهای پادمانی رونمایی کرد.

افتتاح سایت پسمان گور

روحانی همچنین از طریق ویدئو کنفرانس سایت هسته‌ای پسمان‌گور در منطقه انارک را افتتاح کرد.

سایت هسته‌ای پسمان گور مدیریت مرکزی پسماندهای پرتو زای ایران را بر عهده دارد.

رئیس جمهور در فرمان آغاز به کار این سایت هسته ای گفت: با تشکر از تلاش و کوشش همه دست اندرکاران در زمینه هسته‌ای که در کنار این دانش به فکر سلامت محیط زیست نیز هستند با نام خدا و به نام امام باقر (ع) این کار را آغاز کنید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است