منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵
شناسه خبر: 214466
گروه :خبر
PedalsInRain

شاید صداقت واژه ها و پاکی احساس .. گشودن دفتر محبت و نگاشتن خلوص باور دل، جرمیست که باید در دل دغل کار روزگار مجازاتِ طرد شدن بگیرد و چوب بی مهری بخورد.

به گزارش سرویس وبگردی شبکه اطلاع رسانی هرمز وبلاگ دلتنگ دلنوشته ای زیبا با عنوان مجازات صداقت منتشر کرده که در ادامه می خوانیم:

چگونه می توان  باران را با توصیف بهار، واژه واژه آواز کرد ؟!

که باران خود بهار آسمان است .. شکوفه های دل رنگین کمان و آوای مسافران آبیست که از حصار مژگان آسمان بر گونه های زمین جاری می شود تا نغمه ی عشق را به جوانه ی رؤیاها برساند و موج رهایی را به دل دریا هدیه دهد ..

ولی دست تقدیر چه راحت خط می زند و محو می کند رد پای بودنش را …

 ترنم دل خوشیهایش را با برگ خزان می پوشاند و قناری محبوسش را خفای سکوت اشاره می رود …

گفت : در دنیا گریاندن آسان است تا توانی اشکی پاک کن ..

شعری که برای بهار خواندیم و زمستان سرد را هدیه ی لحظه هایش دادیم ..

غروب نگاهش را دیدیم و شب تاریک را ارمغان رؤیاهایش نمودیم ..

چشمان مضطربش را خوانده و محو کردیم امیدهایش را ..

رسم جوانمردی را قلم زدیم و عمل کردیم نا جوانمردی را …

 اشکش را دیده و سوغات سیلاب برایش آوردیم ..

دهشت سکوت و هراس واژه هایش ، در سطرهای دلش خط به خط به تصویر ذهن کشیدیم وغزل سکوت را به ردیف اشک و ثانیه های دلتنگی به دیوان سروده هایش اضافه کردیم ..

در جاده ی گذر روزهای سخت به بن بست خاموشیش کشانده ، تنها شمع روشن امیدش را سوزاندیم تا واژه هایش ذوب در اشک شود و از یاد ببرد جاده ی دنج آواهای آرامش را ..

و امروز در مرور خاطرات دید خط خورده است خط خطی هایش ..

خط خطی هایی که با جوهر احساس و قلم محبت حک شده بود بر دیواره های قلبش ..

چه راحت می شکنیم شیشه ی احساس را و از یاد می بریم صدای شکسته شدن قلبی زخمی و جانی خسته را ..

 شاید صداقت واژه ها و پاکی احساس .. گشودن دفتر محبت و نگاشتن خلوص باور دل،  جرمیست که باید در دل دغل کار روزگار مجازاتِ طرد شدن بگیرد و چوب بی مهری بخورد بر چهارراه احساس مبهوت خطوط قرمزی بشود که نفس روزگار برایش ترسیم کرد و نگاهش را بار دیگر به آسمان بارانی پیوند داد وشاید این پیوند را زدیم تا مقدمه ی گسستنی باشد که

 با اشک بگشاید گره های محبت را و ببافد کلاف سردرگم دلتنگی را ………….

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان