منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۵
شناسه خبر: 196371
گروه :خبر

سازمان مذهبی ایالت ‘پهنگ’ مالزی اعلام کرد زنانی که در ماه مبارک رمضان لباس تنگ و کوتاه بپوشند، به یکسال زندان و تا دو هزار رینگیت (حدود ۶۰۰ دلار) جریمه نقدی محکوم می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، تارنمای ‘مالای میل’ به نقل از رییس سازمان مذهبی ایالت پهنگ مالزی اعلام کرد براساس مشاهدات انجام شده بسیاری از زنان در بازارهای رمضان با لباس نامناسب حاضر می شوند.

بازار رمضان که در زبان مالایی به آن ‘پاسار رمضان’ گفته می شود، به صورت روزانه و ساعاتی قبل از افطار در مکان های مختلف میزبان روزه داران مالزیایی است.

‘محمد انیس عظمی’ رییس سازمان مذهبی ایالت پهنگ مالزی تصریح کرد که زنان باید حرمت این ماه را حفظ کنند و با لباس مناسب در مکان های مختلف حاضر شوند.

وی این هشدار را پیش از انجام بازرسی ها سازمان مذهبی ایالت پهنگ مالزی اعلام کرد.

این مقام مذهبی ایالتی مالزی در مورد اینکه زنان باید چه لباسی بپوشند، گفت: ما نمی توانیم نوع مشخص لباسی برای آنها تعیین کنیم، اما اگر پوشش آنها مناسب نباشد، براساس قانون با آنها برخورد می شود.

رییس سازمان مذهبی ایالت پهنگ مالزی تاکید کرد: کسانی که پوشش نامناسب داشته باشند، در مرحله نخست مورد مشاوره قرار می گیرند و در صورت تداوم این رویه بار دوم با مجازات روبرو می شوند.

یک افسر مرکز راهنمایی و رانندگی ایالت سلانگور مالزی نیز ماه گذشته به دلیل پوشش نامناسب یک زن چینی از ارائه خدمات به وی خودداری کرد و از وی خواست با پوشش مناسب وارد این مرکز شود.

ایالت پهنگ مالزی با حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت پس از ایالت های صباح و ساراوک در مالزی شرقی ، سومین ایالت بزرگ این کشور است.

حجاب سنتی مالزی که به طور معمول در این کشور رعایت می شود، برگرفته از آموزه های اسلامی و فرهنگ این کشور است.

در برخی از مناطق مالزی به ویژه ایالت های ترنگانو و کلانتان استفاده از نقاب و لباس عربی در بین زنان رایج شده است.

به گزارش ایرنا، ساختار جمعیتی مالزی از سه نژاد چینی، هندی و مالایی تشکیل شده است و حجاب در این کشور اجباری نیست، اما زنان مسلمان مالزیایی حساسیت خاصی برای رعایت حجاب اسلامی دارند و در حجاب از رنگ های شاد استفاده می کنند.

با توجه به اینکه قوانین ایالتی نیز در مالزی باید رعایت شود، برخی ایالت ها قوانین خاصی را مانند ایالت پهنگ تصویب می کنند که رعایت آن الزامی است.

در مالزی دیدن دخترانی که حجاب کامل اسلامی را رعایت می کنند بسیار متداول است.

پارچه ای که بوسیله آن، زنان مالایی موی خود را می پوشانند در اصطلاح مالایی ‘تودونگ’ نامیده می شود و در معنی لفظی به معنای پوشش است. این پوشش برای زنان مسلمان از نظر دینی واحب است.

انتقاد از حجاب زنان در یک جشن سنتی

نظراتی که به تعمیق و گسترش بحث کمک کنند، پس از مدت کوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت دیگر بینندگان قرار می گیرد. نظرات حاوی توهین، افترا، تهمت و نیش به دیگران منتشر نمی شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی