منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
شناسه خبر: 354912
گروه :خبر
farhangnews_88825-262252-1408972314

متولیان فرهنگی ما نتواستند آن زیبایی های دفاع مقدس را به طور تمام و کمال به نسل بعدی منتقل نمایند و بخشی ازحقایق دفاع مقدس در ابعاد مختلف همچنان در سینه ها محفوظ مانده و هنوز به جامعه نرسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده ؛ قشر جوان در هر جامعه‎ای به لحاظ برخورداری از توان، انرژی و استعدادهای فراوان قادر است، نقش تعیین کننده‎ای در آینده آن جامعه داشته باشد و جوانان در هر جامعه‎ای سرمایه اصلی آن جامعه‎ محسوب می‎شوند که می‎توانند زمینه‎های رشد و پیشرفت آن جامعه‎ را در عرصه‎های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، هنری،‌ورزشی و… فراهم نمایند.

 

در کشور ما نیز نسل جوان، سهم بزرگی از تحولات و پیشرفتهای کشور را بر عهده داشته و شاهد حضور جوانان در عرصه‎های مختلف از شکل‎گیری انقلاب گرفته تا پیروزی آن و پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده و هستیم.
امروز پس از گذشت چند سال از دفاع مقدس ملت ما خاطره جان فشانی‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان و شهدای خود را گرامی می‌دارد، این واقعیت بار دیگر خود را نشان می‌دهد که عرصه مبارزه امروز به همان میدانی کشیده شده است که عزیزان دانشجو و دانشگاهی شهید ما دغدغه آن را داشتند.
امروز نبرد فرهنگی، علمی و دانشگاهی و رسانه‌ای سازمان یافته از طرف دشمنان علیه انقلاب اسلامی طراحی و سازماندهی می‌شود که محیط‌های علمی و پژوهشی با به کارگیری اندیشه و توان خود باید برای مقابله شایسته علمی با آن آماده شوند.
از سوی دیگر، دستاورد مهم جوانان غیور این سرزمین در دستیابی به فناوری مهم دانش هسته‌ای و غنی‌سازی اورانیوم در کشور که از تکنولوژی‌های نوین و برتر این روزگار می‌باشد، توسط همان جوانانی به ثمر رسیده است که پس از فارغ شدن از جنگ توان خود را در عرصه فناوری بسیج نموده‌اند.

 

واقعیت این است که ما به طور کامل نتوانستیم ارزش های والای جنگ تحمیلی را برای جوانان تبیین کنیم متولیان فرهنگی ما نتواستند آن زیبایی های دفاع مقدس را به طور تمام و کمال به نسل بعدی منتقل نمایند و بخشی ازحقایق دفاع مقدس در ابعاد مختلف همچنان در سینه ها محفوظ مانده و هنوز به جامعه نرسیده است.
با وجود این ضعفها اما نه تنها همه آن رشادت ها موجب شد که دشمنان درس عبرتی بگیرند که نخواهند توانست ذره ای از خاک ایران را به تصرف خود در بیاورند بلکه پیامی بود بزرگتر برای جهان که مردم کشور ایران در زیر پرچم ولایت فقیه و ارزش های آن خواهند ایستاد.
سخن از شهید و شهادت که می شود انسان به فکر افرادی می افتد که بدون در نظر گرفتن وابستگی های مادی و با گوش سپردن به فرمان ولی امر خود ،در راه دفاع از دین و اعتقادات خود، جان شیرین خود را فدا نمودند و میراث خود که کشوری آباد و آزاد است را برای آیندگان به ارث گذاشتند.
در این میان افرادی بودند که با شهدا قرین و همزمان بوده و با آنان زندگی می کردند و از نزدیک احوال آنان را می دیدند که چگونه برای دفاع از دین حتی با داشتن سن و سال کم، احساس وظیفه کرده و با اشتیاق به سوی جبهه ها روانه می شدند و فداکاری می کردند، لذا آنان بهتر می دانند که در مقابل این ایثار و از جان گذشتگی شهدا، وظایف سنگینی را دارند.
اما افرادی که نسل های بعدی انقلاب هستند نه جنگ را درک کرده اند و نه شهدا را دیده اند اما فداکاری های آنان را شنیده اند و علیرغم تهاجمات فرهنگی فراوان که بر علیه این نوجوانان و جوانان است، همیشه به فکر وظایف خود در قبال ایثار شهدا هستند.

 

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند