منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۰
شناسه خبر: 256221
گروه :خبر
6

به گزارش سرویس چند رسانه ای هرمز :نتایج یک بررسی نشان می‌دهد متوسط سرعت اتصال به اینترنت پرسرعت در جهان با رشد 14 درصدی در سه ماهه سوم سال 2015 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به 5.1 مگابیت در ثانیه رسیده است.

بر همین اساس تنها 5 درصد از کاربران اینترنت در دنیا با سرعت 25 مگابیت در ثانیه یا بیشتر به اینترنت متصل می شوند.

گزارش 60 صفحه‌ای Akamai در مورد سرعت اتصال به اینترنت در کشورهای مختلف جهان نشان می‌دهد متوسط سرعت اتصال به اینترنت نسبت به سه ماهه دوم سال 2015 حدود 0.2 درصد افزایش نشان می دهد.

بر طبق این گزارش کره جنوبی با متوسط سرعت اتصال 20.5 مگابیت در ثانیه در رتبه اول و سوئد و نروژ با سرعت اتصال 17.4 و 16.4 مگابیت در ثانیه در رتبه های دوم و سوم هستند.

رتبه های چهارم و پنجم و ششم با سرعت های اتصال، 16.2، 15.8 و 15.6 مگابیت در ثانیه متعلق به کشورهای سوییس، هنگ کنگ و هلند است. رتبه های هفتم تا دهم هم مربوط به کشورهای ژاپن، فنلاند، لاتویا و جمهوری چک است.

بخشی از این گزارش به بررسی میزان استفاده از آدرس اینترنتی جدید IPv6 اختصاص یافته و از پیشگامی کشورهای اروپایی در این حوزه خبر می دهد. بر همین اساس بلژیک، سوییس و آمریکا با اختصاص 35، 20 و 18 درصد از آدرس های اینترنتی خود به IPv6 در رتبه های اول تا سوم هستند و پرو، آلمان، پرتغال، لوکزامبورگ، یونان، استونی و چک در رتبه های چهارم تا دهم هستند.

در این گزارش به رشد 180 درصدی حملات DOS در سه ماهه سوم سال 2015 نسبت به مدت مشابه سال قبل هم اشاره شده و موسسات مالی، صنعت رسانه ای و تفریحی ، بخش دولتی و بخش هتل و مسافرت چهار هدف اصلی این حملات دانسته شده اند.

گفتنی است در گزارش مذکور هیچ اشاره‌ای به نام ایران وجود ندارد، اما در گزارش های قبلی این شرکت سرعت اتصال به اینترنت همراه در ایران بررسی شده و کشورمان با سرعت اتصال 0.9 مگابیت در ثانیه در قعر جدول و پایین تر از تمامی 54 کشور مورد بررسی قرار گرفته بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است