منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۱۱
شناسه خبر: 186202
گروه :خبر
3021

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سیریک گفت:مبعث حضرت رسول (ص) برای جهان بشریت رهایی از بند تاریکی و انحراف و رسیدن به نور الهی برای سعادت دنیا و آخرت است.

 

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین احمد خلیلی گفت: روز مبعث بر پایه باورهای اسلامی روزی است که حضرت محمد(ص) پیامبر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد و مسلمانان معنقدند او در غار حرا توسط جبرئیل امین و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند. محمد در این زمان چهل سال داشت و در مکه زندگی می‌کرد.
وی افزود: حضرت محمد (ص )در دورانى به رسالت مبعوث شد که جهل و نادانى بر اجتماع جامعه بشریت در سراسر دنیا سایه افکنده بود و نه تنها عربستان بلکه بسیارى از سرزمین هاى دیگر در گمراهى بسر می بردند.
خلیلی با بیان اینکه مبعث حضرت رسول (ص) برای جهان بشریت رهایی از بند تاریکی و انحراف و رسیدن به نور الهی برای سعادت دنیا و آخرت بود اظهار داشت: تا قبل از مبعث حضرت رسول اکرم (ص)آیین و سنت هاى ناپسند و غیراخلاقى در بین انسان ها رواج داشت و ثروت اندوزى و تفاخر به حد اعلاى خود رسیده بود و مردم در جامعه از امنیت اجتماعى و آزادى و استقلال برخوردار نبودند .
وی تصریح کرد: تا قبل از مبعث نظام سیاسى و اجتماعى تنها در قبیله ها پایه ریزى بود و بزرگ قبیله تنها کسى بود که قانون اجتماعى را تنظیم و در چنین زمانى بود که رسالت پیامبر به او ابلاغ و بعثت او آغاز شد و نبى مکرم اسلام (ص ) با دانشى که در کتاب الهى جمع شده بود به تبلیغ رسالتى که بر عهده اش گذاشته شده بود پرداخت .
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سیریک با اشاره به اینکه رسول خدا (ص ) اصلی ترین وظیفه رسالت و نبوتش را تکمیل کردن کارهاى خوب و اخلاقى ذکر فرمود و خطاب به مردم می گفتند من مبعوث نشدم مگر براى کامل کردن اخلاق در میان شما بندگان خدا.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: دانش مبتنى بر وحى، سیماى آرام و چهره ى متین ،تواضع و خشوع براى مومنان و خشم و شدت براى کافران ، رافت و مهربانى با بیچارگان و درماندگان و یتیمان و تقدم در سلام ، ایجاد حقوق برابر براى همه و تثبیت فرهنگ آزادى در جامعه ، توجه به حقوق همسایه و تکریم بردگان و انجام صله رحم از خصلت هاى ویژه پیامبر اکرم بود که بعد از رسالتش موجب جذب مردم به آیین اسلام مى شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است