منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۰
شناسه خبر: 184514
گروه :خبر
13940115000182_PhotoA

دادگاه جنائی قاهره طی محاکمه مجدد مبارک و پسرانش در پرونده اختلاس از بودجه کاخ‌های ریاست جمهوری، رئیس جمهور مخلوع مصر را به سه سال زندان محکوم کرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دادگاه جنائی قاهره «محمد حسنی مبارک» رئیس جمهور مخلوع مصر و «علاء و جمال مبارک» پسران وی را در پرونده موسوم به «کاخ‌های ریاست جمهوری» به سه سال زندان محکوم کرد.

این دومین بار است که مبارک و پسرانش در این پرونده که اختلاس 125 میلیون پوند از بودجه اختصاص یافته به کاخ‌های ریاست جمهوری را بررسی می‌کند محاکمه می‌شوند.

پیشتر دادگاه مصر مبارک را به سه سال زندان و پسرانش را به 4 سال زندان و بازگرداندن دارایی‌های دولتی محکوم کرده بود.

این حکم بعد از بررسی دادگاه تجدید نظر لغو شد و مبارک و پسرانش آزاد شده و بار دیگر محاکمه شدند.

با توجه به اینکه مبارک و پسرانش در حال حاضر آزاد هستند و طی سه سال گذشته در قید بازداشت بوده‌اند به نظر می‌رسد دادگاه مدت محکومیت مبارک و پسرانش را از مدتی که در قید بازداشت بوده‌اند کم کند و به این ترتیب به احتمال زیاد رئیس جمهور مخلوع مصر و پسرانش آزاد خواهند شد.

قرار است طی هفته‌های آینده دادگاه تجدید نظر قاهره حکم بی‌گناهی مبارک را در پرونده کشتار معترضان در جریان اعتراضات 25 ژانویه را که به «دادگاه قرن» معروف شده بررسی کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی